Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje sobota, 7 december 2019
Igralci po tekmi lahko spijejo tudi kakšno pivo. V mojih casih smo imeli v slacilnici Bayerna polno piva, ta v telo prinaša vitamin B. Poleg tega pa so se nogometaši vracali v svoje klube in so torej 'pili za svoje klube', kdor pac je.
Branko Oblak
12. maj 2010
Atletico do zmage v podaljšku
Uredništvo (foto: Getty Images)

Atletico je prvi zmagovalec lige Europa! Madridcanom je zmago v velikem finalu priigral urugvajski napadalec Diego Forlan, ki je zadel v 116. minuti! Tekma se je koncala z izidom 2:1.

- Lige Europa, finale:

ATLETICO 2:1 FULHAM*
32 [1:0] Forlan
37 [1:1] Davies
116 [2:1] Forlan
*po podaljških

Stadion: Nordbank Arena Hamburg. Gledalcev: 57.000. Sodnik: Rizzoli (Italija). Rumeni kartoni: Forlan, Raul Garcia, Salvio, Hangeland.

Atletico: De Gea, Antonio Lopez, Forlan, Raul Garcia, Aguero (od 119. Valera), Paulo Assuncao, Ujfaluši, Alvaro Dominguez, Reyes (od 78. Salvio), Simao (od 68. Jurado), Perea. Trener: Flores

Fulham: Schwarzer, Konchesky, Hangeland, Baird, Gera, Murphy (od 118. Greening), Duff (od 84. Nevland), Hughes, Etuhu, Zamora (od 55. Dempsey), Davies. Trener: Hodgson

Težko pricakovani prvi polcas na mondeni Nordbank Areni v Hamburgu ni postregel z nogometno poslastico, kakršno smo si obetali. Po pricakovanjih je srecanje bolje zacel Atletico iz Madrida, kateremu so strokovnjaki pripisovali vec možnosti za koncno zmago. Španci so sicer le stežka prebijali zgošceno obrambo discipliniranih Angležev, ko pa so, so bili vselej nevarni za gol avstralskega reprezentancnega vratarja Marka Schwarzerja. Prvic je v Hamburgu, kjer je tekmo malce zmotilo tudi rosenje, postalo vroce v 12. minuti. Sergio Aguero je potegnil proti vratom Fulhama, lepo podal levo do soigralca Diega Forlana, ki je žogo dobil na levico, a zadel le vratnico. Urugvajec v 32. minuti napake ni ponovil. Simao je akcijo zacel, nato je sprožil Aguero, ki pa je popolnoma zgrešil cilj, žoga je prišla do Forlana, ki je z neposredne bližine zlahka premagal Schwarzerja. Toda veselje Špancev je trajalo le nekaj minut. V 37.  minuti so Londoncani izenacili. Zamora je zamudil lepo priložnost za strel, vendar se je izkušeni Gera lepo znašel in podal do Daviesa, ki je zabil za 1:1. Do konca prvega polcasa se ni zgodilo nic pretresljivega, omeniti velja le lepo priložnost Forlana v 44. minuti, ko je Urguvajec streljal z razdalje, a je De Gea njegov strel ubranil.

Rezultat 1:1 je obetal napet drugi polcas. Od prve minute drugega dela so pritisnili Angleži, ki so bili v prvem polcasu obcutno slabši nasprotnik. Kljub temu je igra potekala pretežno med obema kazenskima prostoroma. Popušcanja ni bilo, igra je bila trda, odkritih priložnosti pa le za vzorec. Lepo priložnost je imel v 60. minuti znova Davies, strelec prvega zadetka za Fulham, ki je mocno udaril, vendar je mladi Atleticov vratar De Gea njegov strel mukoma ubranil. Bolj ko se je srecanje približevalo koncu, manj je bilo tveganja na obeh straneh.  Podaljški so bili preprosto neizogibni. Toda tudi v podaljških ni nobeno od moštev tvegalo kaj vec. Previdna igra na obeh straneh pricakovano ni prinesla tako želenega zadetka, ki bi dal prvega zmagovalca lige Europa. Šele v 116. minuti, ko je že mocno dišalo po enajstmetrovkah, je po podaji Aguera s pomocjo srece zadel Diego Forlan in Atletico popeljal do zmage v ligi Europa!