Reprezentance se spominjam z nekoliko grenkim priokusom, ker je Srecko Katanec delal vse, da bi bilo v reprezentanci cim manj igralcev iz Maribora in nam nekako ni pustil blizu.
Ante Šimundža
16. maj 2010
Celjani ostali pred vrati Evrope
Uredništvo (foto: SPS)

Nogometaši Celja so za las zgrešili Evropo. V Domžalah, pri nekdanjem državnem prvaku, so varovanci Milana Djuricica zgolj remizirali.

79 [2:2] Bezjak

Stadion: Športni park. Gledalcev: 300. Sodnik: Vincic (Maribor). Rumena kartona: Brezic, Dvorancic.

Domžale: Brljak, Topic, Vidovic, Hanžic, Teinovic, Pekic (od 75. Seferovic), Perme (od 62. Šturm), Zatkovic, Drevenšek (od 83. Zec), Juninho, Apatic. Trener: Birjukov

CM Celje: Mujcinovic, Andjelkovic, Brezic, Bezjak, Urbanc, Bakaric, Bjelkanovic (od 46. Mocic), Purišic (od 46. Lovrecic), Duspara (od 73. Dvorancic), Gobec, Rep. Trener: Djuricic

Ce bi Celjani v Domžalah zmagali, bi igrali v kvalifikacijah za ligo Europo. Evropo so imeli nogometaši iz knežjega mesta tako rekoc na dlani, vendar se tekma na koncu ni razpletla po njihovih željah. Žilavi Domžalcani so v zadnjem krogu Prve lige namrec izvlekli neodlocen izid in gostom iz Celja tako pokvarili nacrte. Za 2:2 je v 80. minuti zadel Robert Bezjak.

Predvsem za goste iz Celja je bil vložek na današnji tekmi zelo velik. Morda prav zaradi tega v uvodnih minutah nismo videli veliko "akcije". Prvi strel proti vratom je šele v 23. minuti sprožil Janez Perme, nekdanji nogometaš Livarja, ki pa ni uspel presenetiti celjskega vratarja Mujcinovica. Nekaj trenutkov pozneje je isti nogometaš Domžale popeljal v vodstvo. Celjane zadetek ni presekal, vztrajno so gradili igro in pletli mrežo okrog domžalskega kazenskega prostora, vendar v prvem polcasu niso uspeli zadeti. Na zacetku drugega polcasa se je kot prvi v priložnosti znašel Robert Bezjak, ki pa ni uspel zadeti, gol Domžalcanov pa je bil zaklet tudi za Domagoja Dusparo. V 50. minuti so Domžalcani vodili že z 2:0. Enajstmetrovko je, potem ko je Lovrecic nepravilno zaustavil Teinovica, uspešno izvedel Hanžic. Vonj po Evropi se je Celjanom vse bolj oddaljeval. Malce so se mu približali v 76. minuti, ko je s prostega strela zadel izkušeni Sebastjan Gobec. Le nekaj minut zatem se je mreža Domžalcanov znova zatresla, tokrat v režiji Bezjaka. Za kaj vec pa je Celjanom preprosto zmanjkalo casa in, v primeru Slaviše Dvorancica, tudi malce srece.