Belgija igra umazan nogomet, Japonska pa v stilu karateja. Z njimi ne bomo imeli veliko dela.
Jegor Titov
16. maj 2010
Koprcani zavzeli Lendavo
Uredništvo (foto: Erik Kavaš)

Nafta iz Lendave si je na zadnji tekmi sezone privošcila poraz proti prvaku Kopru in se poslovila od upov na uvrstitev v Evropo. V Lendavi je bilo 1:2.

PrvaLiga:

Zadnji, 36. krog

NAFTA 1:2 LUKA KOPER
10 [1:0] Buzeti
51 [1:1] Struna
77 [1:2] Brulc

Stadion: Mestni stadion. Gledalcev: 600. Sodnik: Balažic (Ljubljana). Rumeni kartoni: Zemljic, Bukovec, Volaš, Matjašec; Huskic, Polovanec, Hasic.

Nafta: Murko, Buzeti (od 80. Flisar), Caban, Zemljic, Bunc, Bukovec, Vasiljev, Matjašec, Volaš, Miljkovic (od 54. Benko), N. Kolman (od 68. B. Gerencer). Trener: Vucicevic

Luka Koper: Hasic, An. Struna, Vršic, Brulc, Sesar (od 46. Huskic), Karic (od 82. L. Pavlin), Handanagic, Polovanec, Božicic (od 61. Hadžic), M. Pavlin, Viler. Trener: Okcic

Ceprav se je Nafta vse do zadnjega borila za Evropo, tekma v Lendavi v zadnjem krogu Prve lige pravzaprav ni bila posvecena njej. Na skrajnem severovzhodu Slovenije so Nafto zasencili aktualni prvaki iz Kopra, ki so naslov državnega prvaka, svojega prvega, proslavili prav v Lendavi.

Da bi Nafta v prihodnji sezoni lahko igrala v Evropi, bi se moralo zgoditi neverjetno – Nafta bi morala premagati najmocnejšega v državi (Koper), hkrati pa bi morala "kisksniti" še Celje in Olimpija. Gostje so zaceli bolje. Že v sedmi minuti je Mitja Viler skušal lobati domacega vratarja, a je Murko mukoma rešile zadetek. Nekaj minut zatem so povedli domaci. Zadel je Buzeti. V 33. minuti bi lahko bilo 2:0 za Nafto, vendar Emil Miljkovic ni bil dovolj natancen. V nadaljevanju so pobudo prevzeli gostje, ki so postajali vse bolj aktivni. V 51. minuti je bil rezultat v Lendavi izenacen, zadel je Struna. Do konca srecanja se je zvrstilo še nekaj priložnosti za obeh straneh, poizkušali so Brulc, Benko, Volaš, a niso uspeli zadeti. Je pa to zato Mitji Brulcu vendarle uspelo žogo pospraviti v mrežo, Novomešcan je v mrežo pospravil odpadek po strelu Mirana Pavlina. Nato pa je bilo prakticno vse v barvah novega državnega prvaka Luke Koper, ki je kar v Lendavi proslavila osvojeni naslov.

Krhin bi ostal v Italiji
V mislih le še Alžirija
Trdo igrišce povzroca preglavice
Zaradi skupine smrti še boljši
Triglav v pricakovanju novincev
Da je v Argentini nogomet obcutno vec kot zgolj šport, ni nic novega. V tej z nogometom obnoreli južnoameriški državi brcanje žoge vecini pomeni smis...
Ekskluzivno: Meho Kodro
Nogomanija d.o.o. © 2022 - Vse pravice pridržane. Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje