Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje sobota, 7 december 2019
Z Ronaldom sem stavil, da v letošnjem prvenstvu ne bo dosegel 15 golov. Ce pa jih doseže, bom stavo dvignil, ker sem trener. Recimo na 150.
Alex Ferguson
11. maj 2010
Goricani so se poslovili z zmago
Uredništvo (foto: Foto-forma)

Nogometaši Gorice so na zadnji letošnji tekmi pred svojimi navijaci s 3:1 ugnali Nafto in naredili velik korak h koncnemu tretjemu mestu in nastopu v Evropi.

90 [3:1] Cvijanovic (11m)

Stadion: Športni park v Novi Gorici. Gledalcev: 450. Sodnik: Darko Ceferin (Kranj). Rumeni kartoni: Caban, Horvat, Vinko, Mujakovic, N. Kolman (vsi Nafta)

Hit Gorica
: Simcic, Škarabot, Kršic, Nikolic, Balažic, Rakušcek, Cvijanovic, Galešic (od 90. Arcon), Mevlja, Osterc, Velikonja (od 80. Vetrih). Trener: Peršic

Nafta: Murko, Buzeti, Matjašec (od 23. Horvat), N. Kolman, S. Kolman, Caban, Vasiljev, Mujakovic, Volaš, Benko (od 76. Vinko), Miljkovic. Trener: Vucicevic

Goricani so se od svojih zvestih privržencev poslovili z novo zmago in z všecnim nogometom, ki je prinesel precej razburjenja na obeh straneh. Pred pricetkom tekme se je od navijacev poslovil Matija Škarabot, ki se bo po izteku sezone preselil k belgijskemu Gentu, mladi slovenski reprezentant pa je v nadaljevanju še zadnjic odigral vseh 90 minut pred goriško publiko. Zacetek srecanja je pripadel gostom, ki so zapretili preko Benka in Miljkovica, v nadaljevanju pa je bil precej bolj zaposlen vratar Nafte Tomaž Murko, ki je obranil kar nekaj nevarnih strelov. Osem minut pred koncem prvega dela je domaci vratar Vasja Simcic z izjemno obrambo preprecil zadetek Estoncu Vassiljevu, prvi zadetek pa je padel v najbolj neugodnem trenutku za goste. Tik pred koncem prvega polcasa je ponovno odlicni Goran Cvijanovic lepo podal Milanu Ostercu, "Jagoda" pa je z natancnim strelom zabil že 23. letošnji zadetek in potrdil vodstvo na lestvici strelcev.

Tudi v nadaljevanju so gledalci spremljali zanimivo igro z veliko priložnosti na obeh straneh. V domacih vrstah sta zapretila Osterc in Cvijanovic, pri gostih pa je najbolj nevarno poizkusil rezervist Leon Horvat. V 66. minuti je Kršic na kratko podal iz kota do Cvijanovica, slednji pa je z roba kazenskega prostora lepo zadel in se veselil že desetega zadetka v letošnji sezoni. Le sedem minut kasneje je Horvat s strelom v daljši kot Prekmurce vrnil v igro, Goricani pa so se do velike zmage, ki jih je približala koncnemu tretjemu mestu in nastopu v Evropi, dokopali v zadnji minuti, ko je po prekršku Nejca Kolmana v kazenskem prostoru Darko Ceferin pokazal na belo tocko. Zanesljiv izvajalec je bil Cvijanovic, ki je tako le še potrdil naziv najboljšega igralca srecanja.