Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje nedelja, 8 december 2019
Makelele je zadel! To je cudež! Na zadnjem treningu je zgrešil celo obe enajstmetrovki.
Jose Mourinho
11. maj 2010
Mezga za zmago na Ptuju
Uredništvo (foto: Danijel Matijaško)

Maribor je dobil sosedski derbi na Ptuju. Vijolicaste, ki tekme niso zaceli z najmocnejšo zasedbo, je znova rešil hrvaški nogometaš Dejan Mezga.

- Prva liga:

35. krog

LABOD DRAVA 0:1 MARIBOR
84 [0:1] Mezga

Stadion: Mestni stadion. Gledalcev: 800. Sodnik: Jug (Tolmin). Rumeni kartoni: Kurež, Ogu, Zilic; Flavio, Dodlek.

Labod Drava: Fink, Trojak, Filipovic, Balažic, Pecnik, Kulcar, Ogu, Kelenc, Kurež (od 86. Wagner), Ekpoki (od 73. Bordon), Zajc (od 46. Zilic). Trener: Fridl

Maribor: Pridigar, Majer, Džinic, Andelkovic, Aljancic, Dodlek, Mertelj (od 67. Školnik), Mihelic (od 66. Mezga), Flavio (od 65. Tavares), Bunderla, Plut. Trener: Milanic

S precej spremenjeno zasedbo, brez Suada Filekovica in Aleša Mejaca ter Marcosa Tavaresa, Dragan Jelica, Dejana Mezge, Armina Bacinovica in Dejana Školnika, je trener Maribora Darko Milanic zacel tekmo na Ptuju. Domaci prvoligaš, ki je v boju za predzadnje mesto v ligi, ki še vodi v kvalifikacije za obstanek (igra se dve tekmi s podprvakom druge lige), krvavo potreboval tocke, pa kljub temu ni uspel izkoristiti lepe priložnosti.

Gostje so bili s pomlajeno igralsko zasedbo povsem konkurencni ranjenim Ptujcanom, ki jim v letošnji sezoni ne gre prav nic od nog. V 18. minuti je Drava sicer povedla, vendar je sodnik Jug zadetek, ki ga je dosegel Elvedin Džinic, razveljavil, ceš da je bil nad njim storjen prekršek. Drava v prvem polcasu ni pretirano ogrožala Pridigarja, cetudi njena igra ni bila slaba. V 47. minuti so Ptujcani poizkušali preko Kureža, vendar je žogo Pridigar uspel ukrotiti. Prav tako je bil nekaj minut zatem zbran domaci vratar Fink, ki se Davidu Bunderli, junaku finala pokala Hervis, ni pustil premagati. Darko Milanic je nato v igro poslal Tavaresa, Mezgo in Školnika – standardne clane udarne enajsterice. V 74. minuti se je v priložnosti znova znašla Drava, priložnosti je imel Zilic, ki pa ni uspel premagati Pridigarja. Tekma je bila odlocena v 81. Minuti, ko so Mariborcani dobro izvedli protinapad. Med strelce se je vpisal Dejan Mezga, za katerim je, z izjemo poškodb, zelo dobra sezona in ki je Mariborcane zelo pogosto rešil iz zagat. V 90. minuti bi lahko bilo 2:0, vendar se Tavares in Bunderla nista najbolje znašla.

Krhin bi ostal v Italiji
V mislih le še Alžirija
Trdo igrišce povzroca preglavice
Zaradi skupine smrti še boljši
Triglav v pricakovanju novincev

Leta 1994 je navijac West Ham Uniteda Steve Davies doživel nekaj nepozabnega - dobil je priložnost za igranje v dresu svojega priljubljenega kluba...

Intervju: Zlatko Zahovic