Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje cetrtek, 2 julij 2020
Težko je igrati sedaj, ko je v nogometu novo pravilo, da kadar igra Manchester Unitedu, sodniki ne piskajo enajstmetrovk za nasprotnika.
Jose Mourinho
5. maj 2010
Nafta boljša od Domžal
Uredništvo (foto: Erik Kavaš)

Nafta zasleduje Olimpijo. Lendavcani so v 34. krogu Prve lige pred svojimi navijaci odpravili Domžale. Srecanje na Mestnem stadionu se je koncalo z izidom 2:0.

- Prva liga:

34. krog

NAFTA 2:0 DOMŽALE
22 [1:0] Volaš
86 [2:0] Buzeti

Stadion: Mestni stadion. Gledalcev: 500. Sodnik: Žnidaršic. Rumeni kartoni: Bunc, bukovec, Miljkovic (vsi Nafta).

Nafta: Murko, Buzeti, Matjašec, N. Kolman (od 52. Horvat), Zemljic, Caban, Bukovec, Vasiljev, Bunc, Miljkovic (od 89. Flisar), Volaš (od 68. Benko). Trener: Vucicevic

Domžale: Brljak, Seferovic (od 55. Apatic), Teinovic (od 62. Drevenšek), Topic, Brezovacki, Šimunovic, Juninho, Kovjenic, Stojanovic (od 46. Krcic), Mohar, Lo Duca. Trener: Birjukov

Nafta ostaja v igri za koncno tretje mesto v Prvi ligi. Lendavcani ne popušcajo. V 34. krogu Prve lige so na Mestnem stadionu v Lendavi gostili finalista poklanega tekmovanja Domžale, ki se osredotoca na finale pokala, zato ne cudi, da so Domžalcani v Prekmurju izgubili.

Lendavcani so od prve minute narekovali ritem. Priigrali so si številne lepe priložnosti. Prvic je Nafta zadetek dosegla že v sedmi minuti, ko je zadel Nejc Kolman, žoge pa se je dotaknil Emil Miljkovic, zato je sodnik pokazal na prepovedan položaj. V petnajsti minuti so gledalci že videli žogo v mreži, vendar je žoga zadela zgolj vratnico. V 22. minuti pa vendarle 1:0 za domacine.  Zadetek je dosegel posojeni napadalec Maribora, sicer nekdanji nogometaš Kopra – Dalibor Volaš. Domacini so tudi v drugem polcasu pritiskali in napadali. Buzeti je tako denimo zadel precko. Domžalcani so prvi strel v okvir vrat Nafte sprožili šele v 57. minuti, vendar se Tomaž Murko ni dal. Na drugi stani je bil nevaren Estonec Vassiljev. Na koncnih 2:0 je v 86. minuti postavil Buzeti, zmaga Nafte pa bi bila lahko na koncu še višja, ce bi zadela Bukovec in Vasiljev.

Krhin bi ostal v Italiji
V mislih le še Alžirija
Trdo igrišce povzroca preglavice
Zaradi skupine smrti še boljši
Triglav v pricakovanju novincev

V sezoni 1945/46 je zadnjem mesto v mehiškem prvenstvu osvojil klub Monterrey, ki je na tridesetih tekmah izgubil 21-krat, prejel pa kar 133 golov...