Sprva sem šel levo in tudi Stephane Henchoz je šel. Nato sem šel desno in tudi on je šel. Nato sem še znova levo, on pa je odšel na hot dog.
Zlatan Ibrahimovic
5. maj 2010
Olimpija porazila Koper
Uredništvo (foto: SPS)

Olimpija je vknjižila novo zmago. Zmaji so na stadionu ŽAK premagali prvaka Luko Koper, bilo je 3:1. Dva zadetka je dosegel Agim Ibraimi.

62 [3:1] Ibraimi

Stadion: ŽAK. Gledalcev: 800. Sodnik: Vincic. Rumeni kartoni: Hadžic, Brulc (oba Luka Koper). Rdeci karton: Hadžuc (43' Luka Koper).

Olimpija: Oblak, Jovic (od 80. Roj), Šporar, Ibraimi (od 88. Prašnikar), Rujovic (od 60. Stojanovic), Pokorn, Omladic, Kašnik, Cvijanovic, Škerjanc, Salkic. Trener: Pevnik

Luka Koper: Hasic, Handanagic, Vršic, Bišcan (od 56. Božicic), Bešic, Karic (od 48. Polovanec), Sesar (od 76. L. Pavlin), An. Struna, Brulc, Hadžic, Viler. Trener: Okcic

Olimpija odlocno koraka proti koncnemu tretjemu mestu na lestvici Prve lige. Temu je dva kroga pred koncem sezone še bližje, potem ko je v deževni Ljubljani na kolena s peto zmago na zadnjih šestih tekmah spravila Luko Koper.

Luka Koper je v Ljubljano prišla po tri tocke, vendar Ljubljancani že kmalu po prvem sodnikovem žvižgu pokazali zobe. Razpoložen je bil predvsem Agim Ibraimi. Reprezentant Makedonije je tudi dosegel prvi zadetek na tekmi, in sicer se je med strelce vpisal v 20. minuti. Za zadetek je podal Dugolin. Ibraimi je nato poizkušal še iz prostega strela, Hasicu pa je bil nevaren tudi Enes Rujovic, vendar izkušeni koprski cuvaj mreže ni klonil. Olimpija je pritisnila proti vratom Kopra. Cvijanovic je zgrešil nemogoce z vsega nekaj metrov. Koprcani so izid nato izenacili, zadel je Bešic. Toda le nekaj trenutkov za tem se je zgodila izkljucitev Damirja Hadžica, ki je usodno zaznamovala potek srecanja. Ljubljancani niso dolgo cakali – že v 45. minuti je na 2:1 povišal Nik Omladic. V drugem polcasu so Ljubljancani nadaljevali z napadi. Ermin Hasic je imel kar nekaj dela, v 64. minuti pa je vendarle klonil. Zadel je, še drugic na današnji tekmi, Agim Ibraimi. Koprcani z igralcem manj do konca tekme niso uspeli zadeti, tako da je ostalo pri 3:1 in domaci zmagi Olimpije.