Nogomet je kot darilo. Nikoli ne veš, kaj je v njem.
Primož Gliha
1. maj 2010
Koper z devetimi zadržal Maribor
Uredništvo (foto: SPS)

Kluba, ki krojita vrh lestvice Prve lige, Luka Koper in Maribor, sta se v Novi Gorici razšla z miroljubnim remijem 0:0. Koprcani so tekmo koncali z devetimi igralci.

- Prva liga, 33. krog:

LUKA KOPER 0:0 MARIBOR

Stadion: Športni park. Gledalcev: 400. Sodnik: Peric. Rumeni kartoni: Huskic (Luka Koper); Školnik, Jelic (oba Maribor). Rdeca kartona: Bubanja, Kovacevic (oba Luka Koper).

Luka Koper: Hasic, Handanagic, Kovacevic, Vršic, Huskic, Karic (od 78. Bešic), Sesar (od 67. Viler), An. Struna (od 55. Bišcan), Brulc, Hadžic, Bubanja. Trener: Okcic

Maribor: Ranilovic, Džinic, Jelic, Filekovic, Aljancic, Bacinovic, Dodlek (od 62. Mihelic), Bunderla, Školnik (od 76. Plut), Andjelkovic, Flavio (od 46. Tavares). Trener: Milanic

Tekma v Novi Gorici ni odlocala o nicemer, je pa vsebovala precej tekmovalnega naboja, saj sta se udarila prvouvršceni klub Prve lige in njegov najbližji zasledovalec, ki pa Kopru osvojenega naslova državnega prvaka ne more vec ujeti. Tekma prestiža v Novi Gorici se je koncala z rezultatom 0:0 in to kljub temu, da je Koper srecanje koncal s samo devetimi nogometaši.

Pri Kopru nista zaigrala Miran Pavlin, niti novopeceni clan Maribora Aleksander Rajcevic, ki se bo na Štajersko podal pod koncu sezone. Vseeno je bil Koper tisti, ki je tekmo bolje zacel. Že v 16. minuti je zadišalo po golu, ko je Dare Vršic z glavo zadel vratnico. Le nekaj minut pozneje so se v priložnosti znašli gostje, natancneje Brazilec Flavio, ki se je sam znašel pred koprskim vratarjem Erminom Hasicem, a ga ni uspel premagati. Priložnosti so se nato sila zreducirale, igra pa je potekala predvsem med obema kazenskima prostoroma. Kmalu po zacetku drugega polcasa je Koper ostal brez enega moža – rdece je videl Davor Bubanja. Kljub temu so si Koprcani v 60. minuti priigrali lepo priložnost za 1:0, vendar je bil po podaji Bišcana neuspešen Dare Vršic. Nic boljši niso bili v realizaciji Mariborcani, priložnosti sta zapravila Jelic in Tavares. Nato je moral z igrišca še izkušeni Mladen Kovacevic. Toda tudi po njegovi izkljucitvi Koper ni prejel zadetka, prav tako Maribor – tekma se je koncala z delitvijo tock.

Krhin bi ostal v Italiji
V mislih le še Alžirija
Trdo igrišce povzroca preglavice
Zaradi skupine smrti še boljši
Triglav v pricakovanju novincev
Kako bi se pocutili, da bi se na eni tekmi med strelce vpisali kar sedemkrat, a bili na koncu kljub temu v poraženem moštvu? Obcutek je bil še kako z...