Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje nedelja, 8 december 2019
Prosim, ne govorite, da sem aroganten. Toda sem evropski prvak in zato mislim, da sem nekaj posebnega.
Jose Mourinho
24. april 2010
Goriška veterana pokopala Celjane
Uredništvo (foto: foto-forma)

Gorica je po treh zaporednih porazih tokrat zaigrala precej bolje in z zadetki Enesa Demirovica in Milana Osterca gladko s 3:0 ugnala Celjane.

Rdeci karton: Andjelkovic 82. (Celje)

Stadion: Športni park v Novi Gorici. Gledalcev: 400. Sodnik: Balažic (Ljubljana). Rumeni kartoni: Galešic (Gorica); Duspara, Bakaric, Brezic (vsi Celje)

Hit Gorica: Simcic, Zarifovic (od 72. Nikolic), Balažic, Škarabot (od 67. Kršic), Galešic, Širok, Demirovic, Brecevic, Cvijanovic, Rakušcek, Osterc (od 79. M. Mevlja). Trener: Peršic

CM Celje: Mujcinovic, Andjelkovic, Brezic, Dvorancic, Lovrecic, Bakaric, Purišic, Duspara (od 74. Leskovar), Gobec, Popovic (od 83. Kacicnik), Štraus (od 72. Krljanovic). Trener: Đuricic

Gorica je po odlicnem zacetku spomladanskega dela v zadnjih tednih precej padla v formi, saj je na zadnjih štirih tekmah osvojila le eno tocko. Tokrat so varovanci Davida Peršica pokazali pravi obraz in pred svojimi gledalci nadigrali Celjane in jih domov poslali s kar tremi zadetki v mreži. Prvic je gostujoci vratar Amel Mujcinovic klonil že v cetrti minuti, ko ga je po lepo izveden prostem strelu premagal rojak Enes Demirovic. Goricani so pa zadetku še stopnjevali pritisk in dvajset minut kasneje zadeli že drugic. Po predložku iz kota se je najbolje znašel izkušeni Milan Osterc, ki je imel minuto pred koncem prvega dela celo priložnost za hat-trick, a je Mujcinovic z izredno obrambo preprecil najhujše.

V drugem delu igre Celjani niso našli moci za povratek, vseh upov pa je bilo konec že v deveti minuti nadaljevanja, ko je Brecevic ukradel žogo in podal do Osterca, Prekmurec pa je ušel obrambi in zabil že svoj 19. zadetek v letošnji sezoni. Do izteka srecanja bi bila zmaga Gorice lahko še višja, a je Kršicu in Ostercu zmanjkalo le nekaj milimetrov. Gostje so srecanje koncali z desetimi igralci, potem ko je branilec Milan Andjelkovic nepravilno zaustavil prodirajocega Brecevica in si prislužil rdeci karton. Gorica ima z novimi tremi tockami ponovno priložnost, da sezono konca na tretjem mestu in tako ujame nastop v kvalifikacijah za ligo Europa.