Georgi Hristov
17. april 2010
Koper že na + 13
Uredništvo (foto: Foto-firma)

Koprcani so v Gorici kot gostitelji ugnali Gorico in se ob vcerajšnjem remiju v Ljubljani od Maribora oddaljili že za 13 tock. Naslov prvaka bi Koper lahko osvojil že v Velenju.

57 [3:2] Fratina (ag.)

Stadion: Športni park v Novi Gorici. Gledalcev: 500. Sodnik: Bukovec (Lendava). Rumeni kartoni: Karic (Koper); Galešic, Fratina, Rakušcek (vsi Gorica)

Luka Koper: Hasic, Polovanec, Kovacevic (od 76. Hadžic), Vršic, Pavlin, Karic (od 89. Bubanja), Radujko, An. Struna, Brulc (od 80. Bišcan), Rajcevic, Viler. Trener: Okcic

Hit Gorica: Simcic, Nikolic, Kršic, Fratina (od 75. Širok), Škarabot, M. Mevlja (od 70. Brecevic), Galešic, Cvijanovic (od 88. Martinovic), Djukic, Rakušcek, Osterc. Trener: Peršic

Nogometaši Kopra so z zmago proti Gorici storili še en velik korak k naslovu državnega prvaka, ki bi ga teoreticno lahko osvojili že v prihodnjem krogu. V primeru zmage bi se naslova ne glede na razplet srecanja med Mariborom in Domžalami lahko veselili že v Velenju. V Novi Gorici je domaca Gorica tokrat nastopila kot gost, saj v Kopru dela na prenovljeni Bonifiki še vedno potekajo. "Gostje" so srecanje zaceli bolje in povedli že iz prve prave akcije. Po dobro izpeljanem protinapadu je Goran Cvijanovic v drugo premagal Ermina Hasica, pri zadetku Goricanov pa je imel Amir Karic precej srece, saj mu sodnik zaradi predhodne igre z roko na golovi crti ni pokazal rdecega kartona. Po zadetku Gorice so Koprcani zaigrali ofenzivno in do izteka prvega dela rezultat že obrnili sebi v prid. V 39. minuti je po podaji Mitje Vilerja zadel Dare Vršic in se tako veselil že svojega sedmega zadetka v spomladanskem delu prvenstva. Dve minuti kasneje so Koprcani že vodili. Po predložku tudi tokrat agilnega in vseprisotnega Mirana Pavlina je zadel nekdanji clan Gorice Nebojša Kovacevic. Vodstvo kanarckov ni trajalo dolgo, saj je v sila razburljivi koncnici prvega polcasa Gorica poskrbela za novo izenacenje. Goran Galešic je lepo ukanil koprsko obrambo in z lepim strelom izenacil na 2:2.

V drugem polcasu je ritem igre malce padel, a še naprej so prevladovali nogometaši iz Obale. Ti so v 57. minuti tudi zasluženo povedli, Goricani pa so si zadnji zadetek zabili kar sami. Z desne strani je podal Pavlin, mladi Domen Fratina pa je žogo poslal za hrbet svojega soigralca Vasje Simcica. Po zadetku so si Koprcani preko Vršica in Polovanca priigrali še dve lepi priložnosti za povišanje vodstva, a se izid do izteka srecanja ni vec spremenil. Po vcerajšnjem remiju na vecnem derbiju je Koper tako prednost povecal na 13 tock, s cimer je pet krogov pred iztekom sezone naslov prvaka zgolj še formalnost.