Zelo težko je bilo igrati v jugoslovanski ligi. V Crni gori so skoraj s pištolami streljali, tudi so, v zrak sicer. Dostikrat smo ležali na tleh v avtobusu.
Branko Oblak
29. junij 2007
Odlicen zacetek Argentine
Jure Bohoric

Tako Argentina kot Paragvaj sta odlicno zacela južnoameriško nogometno prvenstvo, saj sta na dveh tekmah uvodnega kroga skupine C skupaj zabila kar devet golov.

Na prvenstvu Južne Amerike so s tekmama v skupni C zakljucili 1. krog tekmovanja. Gledalci so v noci s cetrtka na petek po našem casu videli dve strelsko izredno zanimivi tekmi, saj je skupaj padlo kar deset golov. Paragvaj se je poigral z nebogljeno Kolumbijo in jo premagal kar s 5:0. Junak je bil Roque Santa Cruz, ki je zabil "hat-trick", dva gola pa je prispeval še rezervist Salvador Cabanas. Zanimivo je sicer, da je imela v prvem polcasu Kolumbija vec od igre, Kafetarji pa so zapravili celo enajstmetrovko - paragvajski vratar Justo Vilar je zaustavil strel Alvara Dominguza, dve minuti kasneje pa je Santa Cruz udaril prvic na tekmi.

Precej z lahkoto je slavila tudi Argentina, ki ni imela veliko dela z "utrujeno" reprezentanco Združenih držav Amerike. Slednja je pred dnevi osvojila Zlati pokal, zato ne cudi, da je selektor Bob Bradley spocil vecino glavnih nogometašev - igrala sta le dva, ki sta bila v postavi tudi v finalu omenjenega tekmovanja proti Mehiki. Kljub temu so Americani, ki v Venezueli niso kdo ve kako priljubljeni, zato so mocno zastraženi, povedli, in sicer je v deveti minuti Eddie Johnson zadel z bele tocke. Argentino je v igro vrnil po novem kratkolasi Hernan Crespo, ki je z dvema goloma na lestvici najvecjih strelcev pri številki 34 ujel slovitega Diega Armanda Maradono. Slednji je bil na tribuni oblecen v argentinski dres, po dveh Crespovih golih pa je od navdušenja eksplodiral še dvakrat, in sicer prvic v 78. minuti, ko je na 3:1 povišal Pablo Aimar, drugic pa pet minut pred koncem, ko je svoj delež k zmagi prispeval še Carlos Tevez.

Dunga ni presenetil
Klubi, ki so uspešni, imajo ponavadi vec navijacev, kot tisti, ki nizajo slabe rezultate. A tudi prvoligaši, ki redno osvajajo lovorike, imajo svoje ...