S Tottijem se nimam kaj pogovarjati. Ce bi ga vprašal, kaj se dogaja na Daljnem vzhodu, bi mi zacel razlagati, kaj se dogaja na vzhodnem delu nogometnega igrišca.
Paulo Di Canio
28. junij 2007
Brazilci zaceli s porazom
Jure Bohoric

Prvo tekmo na Copa Américi je odigrala tudi reprezentanca Brazilije, ki pa je razocarala, saj je izgubila proti Mehiki. Na trilerju med Cilejem in Ekvadorjem pet golov.

Reprezentanca Brazilije je slabo zacela prvenstvo Južne Amerike v Venezueli, saj je izgubila uvodno tekmo v skupini B. Od Carioc, ki so na tekmovanju brez Kakaja, Ronaldinha in Ronalda, so bili na štadionu Cachamay v Puerto Ordazu, na katerem se je zbralo okoli 40.000 gledalcev, boljši Mehicani. Slednji so šele pred dnevi koncali z nastopi na Zlatem pokalu, a imajo ocitno kljub temu še vedno precej zalog moci. Mehiška reprezentanca je bila boljša z 2:0, potem ko sta v prvem polcasu v razmaku šestih minut zadela Nery Castillo ter Ramon Morales. Pri Brazilcih sta bila najbližje zadetku branilec Alex in napadalec Robinho, slednji pa je ob koncu tekme med drugim zadel celo okvir mehiškega gola. Za Brazilce je bil to sicer 42. poraz v zgodovini južnoameriškega prvenstva, za Mehiko, ki nastopa s povabilom, pa 33. zmaga.

Izredno zanimiva je bila tudi tekma med Cilejem in Ekvadorjem. Slednji je vodil že z 1:0 in 2:1, a kljub temu moral položiti orožje, potem ko je tekmec zabil dvakrat v zadnjih desetih minutah igre. Junaka trilerja petih golov sta bila z dvema zadetkoma Humberto Suazo iz Cola Cola ter Carlos Villanueva. Slednji je v igro prišel 20 minut pred koncem obracuna, nato pa v 80. minuti podal Suazo za njegov gol, sedem minut kasneje pa se med strelce vpisal še sam.

Dunga ni presenetil
Italijanska Roma je leta 1999 dvema italijanskima sodnikoma podarila uri znamke Rolex, še sedemintridesetim sodnikom pa ure v manjši vrednosti, kar j...
EKSKLUZIVNO: Ivica Olic