Ugo Ehiogu
8. maj 2010
Maribor pokalni zmagovalec!
Uredništvo (foto: SPS)

Maribor je v finalu slovenskega pokala po podaljšku s 3:2 ugnal Domžale in tako osvojil naslov pokalnega zmagovalca. Štajercem je v 120. minuti pokal priboril Bunderla.

120 [3:2] Bunderla

Stadion: Ljudski vrt v Mariboru. Gledalcev: 5.500. Sodnik: Skomina (Koper). Rumeni kartoni: Mezga, Mejac (oba Maribor), Vidovic, Brezovacki (oba Domžale).

MARIBOR: Ranilovic; Džinic, Mejac, (od 83. Aljancic), Andjelkovc, Školnik (od 78. Flavio), Bacinovic, Filekovic, Bunderla, Mezga, Tavares, Jelic. Trener: Milanic

DOMŽALE: Vidmar; Apatic, Seferovic (od 62. Filipovic), Teinovic, Hanžic, Vidovic, Zatkovic, Topic (od 76. Šturm), Drevenšek, Brezovacki, Pekic. Trener: Birjukov

Maribor je vendarle rešil letošnjo sezono. Osemkratni prvak Slovenije je osvojil pokalno lovoriko pred svojimi navijace v Ljudskem vrtu, vendar je bila pot do nje precej težja, kot je pred finalnim obracunom marsikdo pricakoval. Zmagovalca so, potem ko se je redni del tekme koncal z neodlocenim izidom (2:2), dali šele podaljški. Pokalno lovoriko je Mariboru prinesel zadetek Gorenjca Davida Bunderle, ki je zadel v 120. minuti!

Srecanje, ki ga je v Mariboru na žalost zmotil dež, je ofenzivneje zacel mariborski prvoligaš. Darko Milanic je v zacetno enajsterico postavil kar tri napadalce! Prvo pravo priložnost na tekmi so si priigrali domaci - v deseti minuti se je za strel odlocil Dragan Jelic, a meril previsoko. Mariborcani so skušali razviti igro, vendar jim Domžalcani tega niso dopustili. Naslednji, ki je poizkušal, je bil Brazilec Marcos Tavares, vendar tudi on ni bil natancen. Prebudili so se tudi Domžalcani in v 31. minuti srecanja povedli. Marko Drevenšek je izvedel kot, žogo pa je v mrežo poslal Blaž Brezovacki. Mariborcani so se po prejetem zadetku prebudili in nemudoma nanizali nekaj obetavnih napadov. V 42. minuti se jim je to obrestovalo - izid je namrec izenacil Marcos Tavares. Toda moštvi na odmor nista odšli z remijem. Domžalcani so znova izvajali kot, izvedel ga je Drevenšek, z glavo pa je zadel Damir Pekic, nekdanji nogometaš Maribora.

Vijolicasti so vedeli, da morajo v drugem polcasu hitro doseci zadetek, v nasprotnem primeru bi se jim slabo pisalo. Njihov nacrt je bil uresnicen v 55. minuti, uresnicil pa ga je že omenjeni Tavares, ki je zadel z glavo, potem ko ga je s podajo lepo zaposlil mladi hrvaški reprezentant Dejan Školnik, za katerim je zelo dobra sezona. Domaci so še naprej pritiskali, vendar Jelic, Filekovic in Mezga, ki je zadel celo vratnico, žoge niso uspeli potisniti za hrbet domžalskega vratarja Vidmarja. Bolj, ko se je redni del srecanja iztekal, bolj je postajalo jasno, da bomo v Ljudskem vrtu videli podaljške. In res, Damir Skomina je srecanje podaljšal za 30 minut, v katerih so se bolje znašli mariborski nogometaši, ki pa so si zmago in posledicno lovoriko priborili šele v izdihljajih podaljškov. V 120. minuti je z glavo namrec zadel David Bunderla in Mariboru prinesel šesto pokalno lovoriko.

Krhin bi ostal v Italiji
V mislih le še Alžirija
Trdo igrišce povzroca preglavice
Zaradi skupine smrti še boljši
Triglav v pricakovanju novincev
Norveškemu nogometašu Kristofferju Paulsenu je uspel prav poseben podvig - v letu 2007 je v dresu svojega kluba IK Start igral kar na desetih razlicn...
Ekskluzivno: Stevan Jovetic