Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje sobota, 7 december 2019
Jeremiesa sem pljunil, ker zgleda kot nacist. Manjka mu samo še znak SS-a. Kot otrok sem gledal partizanske filme in teh custev preprosto ne moreš brzdati.
Siniša Mihajlovic
14. april 2010
Med Nafto in Domžalami še vse odprto
Uredništvo (foto: SPS)

Druga polfinalna tekma pokala Hervis med Nafto in Domžalami se je v Lendavi koncala z enim zadetkom v vsaki mreži. Za domace zadel Benko, za goste pa Pekic.

Nogometaši Maribora so si priigrali vec kot zgolj lepo prednost pred povratno tekmo polfinala pokala Hervis, potem ko so na svojem štadionu Ljudski vrt premagali Celje. Marsikateri navijac vijolicastih se je po dveh zaporednih spodrsljajih v državnem prvenstvu bal štajerskega derbija, a je bilo že po 21. minutah 2:0 za gostitelje. V 9. minuti je Rene Mihelic s podajo pred golom našel Dragana Jelica, ki je zadel iz sredine kazenskega prostora, enajst minut kasneje pa je bodoci nogometaš Nacionala asistiral še Marcosu Tavaresu - Brazilec je zadel z glavo. V drugem polcasu je vodstvo domacih še povišal Aleš Mertelj, ki je tik pred zadetkom prišel v igro, ob svojem šele drugem dotiku z žogo pa je po podaji Jelica matiral Amela Mujcinovica. Gostje so si pomemben zadetek v gosteh priigrali v 71. minuti, ko naj bi Aleš Mejac storil prekršek za enajstmetrovko, ceprav je bila odlocitev sodnika sporna. Mejac je sicer prejel tudi drugi rumeni in posledicno rdeci karton, z bele tocke pa je nalogo uspešno izvedel Anej Lovrecic. Toda okoli 1.500 gledalcev je nato videlo še en zadetek, spet v mreži gostov. V 86. minuti je z igralcem manj zadel Dejan Mezga, ki se je po podaji Mertlja odlocil za strel s 14 metrov, to pa je storil tako dobro, da je bil Mujcinovic še enkrat brez moci.

Drugi polfinalni obracun med Nafto in Domžalami je za razliko od prvega povsem odprt. V Lendavi sta se namrec oba tekmeca razšla z neodlocenim izidom, s cimer imata oba še vedno vse možnosti za nastop v velikem finalu. V prvem polcasu je Jože Benko spremenil smer žogi po strelu Daliborja Volaša in jo tako poslal v domžalsko mrežo. Za izenacenje je v sedmi minuti nadaljevanje poskrbel nekdanji napadalec Nafte Damir Pekic, ki se je izkazal z mojstrskim udarcem iz prostega strela. V koncnici tekme so bile Domžale celo bližje zmagi, obakrat pa je bil v glavni vlogi napadalec Janez Perme. Slednji je najprej grdo zgrešil žogo po lepi podaji Mitje Zatkovica, nekaj trenutkov kasneje pa je domaci vratar Tomaž Murko s skrajnimi mocmi obranil njegov mocan z strel iz polvoleja.