Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje sobota, 7 december 2019
Verjetno so v Domžalah mislili, da me držijo v šahu in da nimam nobenih drugih možnosti, a so se ocitno ušteli. Ne glede na vse sem v svoji karieri nekaj le dosegel. V Domžalah radi veliko govorijo, po porazu z 0:3 pa jih nisem slišal nikjer.
Borut Semler
31. maj 2009
Interblock ubranil naslov!
Uredništvo (foto: Danijel Matijaško)

Interblock je v velikem finalu slovenskega pokala z 2:1 ugnal Koper in tako ubranil naslov pokalnega zmagovalca. Za Ljubljancane zadela Beric in Rakovic.

Rdeci karton: Radujko 90. (Koper)

Stadion: Ljudski vrt v Mariboru. Gledalcev: 2.000. Sodnik: Ceferin (Kranj). Rumeni kartoni: Jogan, Rakovic, Grabus (vsi Interblock); Handanagic, Radujko, Mertelj (vsi Luka Koper).

INTERBLOCK: Strajnar; Jelecevic (od 86. Skubic), Elsner, Ntame, Jogan (od 30. Grabus), Matic, Grabic, Zeljkovic; Rakovic, Majcen (od 92. Božic), Beric. Trener: Benedejcic

LUKA KOPER: Suhonjic; Handanagic, Petrovic, Rajcevic, Polovanec; Vitagliano (od 72. Božicic), Struna, Guberac (od 68. Mertelj), Viler; Brulc, Ipavec (od 25. Radujko). Trener: Okcic

Interblock je postal šele drugi slovenski klub po Gorici, ki je uspel ubraniti pokalni naslov. Finalni obracun je na tribune mariborskega Ljudskega vrta privabil približno 2.000 gledalcev, ki so tako docakali sklepno dejanje letošnje klubske sezone. Ljubljancani so z zmago ubranili lanski naslov iz Celja ter se tako uvrstili v drugi krog kvalifikacij novoustanovljene evropske lige. Že v prvem polcasu so nogometaši Interblocka prevzeli pobudo na sredini igrišca, a gledalci vecjih priložnosti niso videli. Koprski vratar Suhonjic, ki je med vratnicama zamenjal težko poškodovanega kapetana Ermina Hasica, je brez vecjih težav ukrotil strela Zeljkovica in Jelecevica, Koprcani pa so prvic resneje zapretili v 21. minuti, ko je iz prostega strela roke veterana Janeza Strajnarja ogrel Mitja Viler. V 25. minuti so Primorci ostali brez poškodovanega Patrika Ipavca, zaradi težav s poškodbo pa je pet minut kasneje tudi Interblock ostal brez enega nogometaša in sicer branilca Alena Jogana. V 40. minuti je padel prvi zadetek na tekmi. Zoran Zeljkovic je izvedel prosti strel z desne strani, pred neodlocnim Suhonjicem pa je bil najspretnejši mladi Robert Beric, ki je tako svoje moštvo povedel v zasluženo vodstvo z 1:0.

IZJAVI PO TEKMI
Benedejcic: Zaslužena zmaga
Okcic: Ostaja grenak priokus

Zmagovalec finala je bil znan že kmalu po zacetku drugega dela igre. V 53. minuti je zadel junak lanskoletnega finala Ermin Rakovic (je bil to njegov zadnji zadetek za Interblock?), a njegov gol bo vsekakor v prihodnjih dnevih deležen številnih polemik. Ljubljanski napadalec je bil namrec ob zadetku globoko v prepovedanem položaju, a sodniška trojka ni spoznala napake. V 59. minuti bi Luka Majcen že lahko koncal vse dvome o zmagovalcu, a je njegov strel za nekaj centimetrov zgrešil okvir vrat. Po zaostanku z 0:2 so Koprcani vse sile usmerili v napad in v 76. minuti tudi zasluženo znižali zaostanek. Mitja Viler je iz prostega strela iz vec kot 20 metrov zabil cudovit zadetek, kljub temu pa Koprcani v nadaljevanju niso uspeli resneje ogroziti vrat Janeza Strajnarja. Koper je v svojem tretjem pokalnem finalu izgubil šele prvic, Interblock pa bo navkljub bledi sezoni v domacem prvenstvu v prihodnji sezoni ponovno zaigral v Evropi.