Ves svet je neumen, mi pa pametni. Posebni. Imamo Karnicarja, Strela, Humarja. Super, ce nas to zadovoljuje. Nogometaši, bedaki, pa tecejo za eno žogo.
Srecko Katanec
24. junij 2006
Evrogol rešil Argentince
Matej Pate (foto: Getty Images)

V drugi tekmi osmine finala je Argentina v Leipzigu z golom Maxija Rodrigueza po podaljških z 2:1 premagala Mehiko in bo v cetrtfinalu igrala proti Nemciji.

- Osmina finala:

ARGENTINA 2:1 MEHIKA
06 [1:0] Marquez
10 [1:1] Crespo
98 [2:1] Maxi Rodriguez

Štadion
: Zentralstadium v Leipzigu. Gledalcev: 43.000. Sodnik: Busacca (Švica). Rumeni kartoni: Heinze, Sorin (oba Argentina); Castro, Torado (oba Mehika).

Argentina
: Abbondanzieri, Ayala, Sorin, Cambiasso (od 76. Aimar), Heinze, Saviola (od 84. Messi), Mascherano, Crespo (od 75. Tevez), Riquelme, Scaloni, Rodriguez. Selektor: Pekerman.

Mehika
: Sanchez, Salcido, Marquez, Osorio, Pardo (od 38. Torrado), Borgetti, Morales (od 74. Zinha), Castro, Mendez, Fonseca, Guardado (od 66. Pineda). Selektor: La Volpe.

V petkovem cetrtfinalu, ki bo ob 17. uri v Berlinu, se obeta prava nogometna poslastica. Pomerili se bosta reprezentanci, ki sta v dosedanjem poteku letošnjega svetovnega prvenstva pokazali morda najvec od vseh - Nemcija in Argentina, ki je napredovala v dvoboju z Mehiko, a je imela težje delo, kot je marsikdo pricakoval.

Tekma med Argentino in Mehiko se je zacela silovito. Že v peti minuti so v vodstvo presenetljivo prešli Mehicani, ko je žogo iz težkega položaja s petih metrov pod precko argentinskega vratarja poslal kapetan Rafael Marquez. Mehiški navijaci na tribunah štadiona v Leipzigu so bili v deliriju, a je veselje trajalo zgolj pet minut. Že v 10. minuti je namrec Hernan Crespo po kotu Juana Romana Riquelmeja dosegel tretji gol na prvenstvu in izenacil na 1:1. Po ognjevitih prvih desetih minutah se je tempo igre nekoliko umiril, a sta imeli obe ekipi vseeno nekaj priložnosti. Najlepšo je zapravil Crespo v 23. minuti, ko je ušel mehiški obrambi in z lobom že premagal Osvalda Sancheza, a je žoga zletela mimo desne vratnice. V sodnikovem podaljšku prvega dela igre pa so do priložnosti prišli še Mehicani, ko je napako Henizeja skorajda izkoristil Fonseca, a ga je, še preden je prišel pred gol Argentine, branilec Manchestra Uniteda zrušil in si prislužil rumeni karton.

V drugem polcasu sta se ekipi bolj posvetili obrambnim nalogam, tako da se je podaljšek približeval z minute v minuto. Omeniti velja priložnost Borgettija iz 54. minute, ko je ob stiku z obrambnim igralcem prišel do strela na gol, a se je argentinski vratar Abbondanzieri izkazal. Nevaren pa je bil še protinapad Saviole pet minut kasneje, ko je zadetek Južnoamericanov preprecil Sanchez. Velja omeniti tudi novo napako sodnikov na tem svetovnem prvenstvu tik ob zakljucku tekme. Sodniški trio iz Švice je zaradi domnevnega nedovoljenega položaja v 92. minuti razveljavil regularno dosežen zadetek Lionela Messija, ki je prav na dan tekme praznoval 19. rojstni dan (zanimivo, slavljenec je bil tudi Riquelme, ki je upihnil 28. svecko). Mladi zvezdnik Barcelone je v igro prišel v 84. minuti in spet dokazal nesporen talent. Kljub temu se izid do konca rednega dela ni spremenil in sledili so podaljški.
Odlocitev je padla v 98. minuti, ko je napadalec madridskega Atletica Maxi Rodriguez dosegel pravi evrogol in Sancheza premagal po strelu z desnega roba kazenskega prostora z neubranljivim strelom v desni zgornji vratarjev kot. Vsekakor mojstrovina, ki je na tako velikih tekmovanjih, kot je to svetovno prvenstvo, ni videti pogostokrat. Še toliko manj, ce vemo, da je gol dolocil potnika v cetrtfinale …

UTRINKI S TEKME:

Portugalska premocna za Mozambik
Zvezdniški selektorji
Anglija premocna za lokalni klub
Zaradi sinove bolezni ob SP
Donovan se napoveduje v dobri luci

Eden najbolj razvpitih brazilskih nogometašev zadnjih let Edmundo se je poleg izrednega instinkta za gol v zgodovino vpisal tudi po seriji škandal...