Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje petek, 13 december 2019
Težko je igrati sedaj, ko je v nogometu novo pravilo, da kadar igra Manchester Unitedu, sodniki ne piskajo enajstmetrovk za nasprotnika.
Jose Mourinho
20. junij 2006
Nemci zanesljivo
Matej Pate (foto: Getty Images)

V tretjem krogu skupine A je Nemcija v Berlinu prepricljivo s 3:0 premagala Ekvador in osvojila prvo mesto v skupini. Miroslav Klose je dosegel dva zadetka.

- Skupina A, 3. krog:

NEMCIJA 3:0 EKVADOR

04 [1:0] Klose
44 [2:0] Klose
57 [3:0] Podolski

Štadion: Olimpijski štadion v Berlinu. Gledalcev: 72.000. Sodnik: Ivanov (Rusija). Rumena kartona: Borowski (Nemcija), Valencia (Ekvador).

Nemcija: Lehmann, Friedrich, Huth, Mertesacker, Lahm, Schneider (od 73. Asamoah), Frings (od 68. Borowski), Ballack, Schweinsteiger, Klose (od 66. Neuville), Podolski. Selektor: Klinsmann.

Ekvador: Mora, Guagua, Cruz, Ambrosi, Espinoza, Valencia (od 63. Lara), Tenorio, Ayovi (od 68. Urrutia), Mendez, Borja (od 46. Benitez), Kaviedes. Selektor: Suarez.

Ekvador, eno od najbolj pozitivnih presenecenj prvenstva, je bil pred zacetkom tekme v Berlinu v rahli prednosti. Tako kot Nemcija je imel šest tock iz prvih dveh tekem, a je zaradi boljše razlike v golih za prvo mesto potreboval zgolj remi. A to Nemcev ni zmedlo in že od prve minute je bilo vidno, da so prišli po zmago.

Prvi so sicer zapretili Ekvadorci, ko je v drugi minuti Ivan Kaviedes pred vrati Jensa Lehmanna malce zamudil po lepem predložku Ivana Valencie. Že v 4. minuti pa je Nemcija prešla v vodstvo. Bastian Schweinsteiger je v kazenskem prostoru Ekvadorja podal tik ob crti, ki oznacuje kot, podal žogo Miroslavu Kloseju, ta pa je iz prve ustrelil v daljši vratarjev kot in poskrbel za navdušenje na tribunah berlinskega štadiona. Odtlej naprej je na igrišcu zagospodaril 'elf'. Petnajst minut kasneje je po podaji Philippa Lahma cez gol streljal Bernd Schneider, v 33. minuti pa je priložnost po lepi podaji Michaela Ballacka zapravil Klose, ki je z roba kazenskega prostora streljal visoko cez gol. Deset minut kasneje je napadalec Werderja dosegel drugi gol na tekmi ter cetrtega na prvenstvu in je trenutno najboljši strelec prvenstva. Napadalec poljskih korenin je po sijajni podaji Ballacka prišel sam pred vrata Ekvadorja, spretno in srecno preigral Damiana Lanza in poskrbel, da so Nemci na odmor odšli s prednostjo 2:0. Omeniti velja še priložnost Ekvadorja iz 37. minute, ko je Kaviedes slabo streljal z desetih metrov.

Prvo priložnost v drugem delu igre so spet imeli Ekvadorci, in sicer je Edwin Tenorio v 49. minuti po strelu od dalec dodobra ogrel dlani Lehmanna, a se slednji ni pustil presenetiti. Naslednja zanimiva akcija je bila štiri minute zatem, ko je po boku spet prodrl Lahm, podal pred gol, kjer je do žoge prišel Lukas Podolski, a streljal malo mimo leve vratnice. V 56. minuti je od dalec za Ekvador poskušal zadeti Mendez, a je bil Lehmann spet na pravem mestu in je strel odbil v gol. Že minuto kasneje pa je Podolski dosegel prvi gol na prvenstvu in svojega prvega na svetovnih prvenstvih. Po odlicno izpeljanem protinapadu v režiji Schweinsteigerja in Schneiderja je po podaji slednjega pred golom Ekvadorja z vršickom kopacke žogo preusmeril v gol in postavil koncni izid tekme. Do konca tekme so imeli izbranci Jürgena Klinsmanna še dve priložnosti za gol, a je strela Podolskega in Schweinsteigerja golman Ekvadorja ubranil. Nemci so torej v prvih treh tekmah navdušili in bodo v osmini finala igrali proti drugouvršceni ekipi skupine B (Anglija, Švedska ali Trinidad in Tobago). V skupini so bili nemški nogometaši sila ucinkoviti in dokazali, da znajo igrati nogomet, zdaj pa vsi ljubitelji 'elfa' nestrpno pricakujejo boj na izpadanje. Ko bo pritisk še vecji in tekmeci še boljši …

UTRINKI S TEKME

Portugalska premocna za Mozambik
Zvezdniški selektorji
Anglija premocna za lokalni klub
Zaradi sinove bolezni ob SP
Donovan se napoveduje v dobri luci

Danes je povsem normalno, da se pokalne tekme v primeru remijev po 90 minutah nadaljujejo s podaljškom, vcasih pa temu seveda ni bilo tako. Nekoc ...

Intervju: Robert Prosinecki