Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje nedelja, 8 december 2019
Nogometno znanje je kot vožnja s kolesom. Tega nikoli ne pozabiš. Ali znaš ali ne znaš. Vse mi lahko vzamejo, znanja mi ne morejo. Da si povrnem obcutek, pa je dovolj, da odigram dva playstationa.
Sebastjan Cimerotic
7. julij 2007
Na dobri poti do Portugalske
Damjan Tratnik

Nogometaši Maribora so v pokalu Intertoto dosegli še tretjo zaporedno zmago, in sicer so na prvi tekmi drugega kroga z 2:0 premagali Hajduk iz Kule.

- Pokal Intertoto:

Prva tekma 2. kroga

MARIBOR 2:0 HAJDUK KULA
29 [1:0] Makriev
52 [2:0] Samardžic

Štadion: Ljudski vrt v Mariboru. Gledalcev: 3.000. Sodnik: Vad (Madžarska). Rumeni kartoni: Tomažic-Šeruga, Pecnik, Makriev, Samardžic; Radivojevic, Pavicevic.

MARIBOR: Pridigar, Lungu, Mezga (od 60. Medved), Makriev, Tomažic-Šeruga, Pecnik, Samardžic, Brulc (od 57. Vracko), Popovic, Mihelic (od 76. Bacinovic), Vuksanovic, trener: Pušnik.

HAJDUK KULA: Djuricic, Andjelko, Pavicevic (od 85. Dojkic), Fejsa, Radanovic, Bulatovic, Radivojevic, Bogic, Vasiljevic, Davidov (od 62. Komazec), Habensus, Kozus (od 68. Peric), trener: Soldo.

Nogometaši Maribora so z eno nogo že v tretjem krogu evropskega pokala Intertoto, potem ko so v soboto popoldne v Ljudskem vrtu, v katerem se je zbralo okoli 3.000 gledalcev, z 2:0 premagali Hajduk iz Kule. Vijolicasti so do zmage prišli kljub temu, da ni igral Damir Pekic, ki je prestopil k madžarskemu klubu ZTE, proti prvoligašu iz Srbije pa je debitiral Mitja Brulc, ki je tekmo zacel v prvi enajsterici, v igri pa ostal do 57. minute.

Mariboru sta pomembno zmago priigrala Dimitar Makriev ter Miral Samardžic. Napadalec iz Bolgarije, nekaj casa tudi clan slovitega Interja, je dobro formo še enkrat vec potrdil v 29. minuti, ko je lepo podal Rene Mihelic, Makriev pa je na kolena spravil Hajdukovega kar 194 cm visokega vratarja Andjelka Djuricica. Po doseženem zadetku je Maribor povsem zagospodaril na zelenici hrama štajerskega nogometa, med strelce bi se lahko vpisala še Brulc in Makriev, toda izid se do konca prvega polcasa ni vec spremenil. Gledalci so drugi zadetek na tekmi videli v 52. minuti, in sicer po pravem bilijardu v kazenskem prostoru Hajduka. Po sedmem kotu vijolicastih je pred golom gostov nastala silna gneca, domaci nogometaši so veckrat poskušali ustreliti, šele po nekaj poskusih pa je žogo v mrežo uspelo poslati mlademu branilcu Miralu Samardžicu. Hajduk je v 66. minuti zgrešil nemogoce, ko je dobro odigral mladi Nikola Komazec, Miodrag Vasiljevic, ki je nekaj casa igral tudi v Južni Koreji, pa žoge prakticno z golove crte ni znal poslati za hrbet odlicnega Marka Pridigarja. Le pet minut kasneje so imeli gostje še lepšo priložnost, potem ko so si priigrali enajstmetrovko. Jovan Radivojevic, ki je bil v prvem polcasu sam pred Pridigarjem, a je ustrelil mimo gola, je padel na robu kazenskega prostora, z bele tocke pa je ustrelil Siniša Radanovic. Toda na njegovo nesreco se je izkazal tudi Pridigar in z lepim skokom zaustavil njegov poskus. Do konca tekme se rezultat nato ni vec spremenil.

Ce se bo Maribor izkazal tudi v Srbiji (14. julija) in se uvrstil v tretji krog, se bo v slednjem 21. oziroma 22. (doma) ter 28. oziroma 29. julija (v gosteh) pomeril s portugalskim klubom UD Leiria.

Krhin bi ostal v Italiji
V mislih le še Alžirija
Trdo igrišce povzroca preglavice
Zaradi skupine smrti še boljši
Triglav v pricakovanju novincev
Angleški prvoligaš Middlesbrough že vec kot deset let igra na štadionu Riverside. Prvo tekmo so rdeci na tem objektu odigrali 26. avgusta leta 1995, ...
EKSKLUZIVNO: Ivica Olic