V Angliji niso znali izgovoriti mojega priimka, zato sem moral ob svojih zadekih venomer poslušati, kako se derejo "Kurcic, Kurcic"...
Saša Curcic
20. maj 2009
Schaafova zadnja preizkušnja?
Uredništvo (foto: Getty Images)

Werder ima nocoj priložnost še drugic osvojiti evropsko lovoriko. Pokalu pokalnih zmagovalcev iz leta 1992 lahko doda še pokal UEFA.

Werder iz Bremna je klub z bogato in dolgo tradicijo. Ustanovljen je bil leta 1899. V ospredje pa se je prebil šele dolga desetletja po svoji ustanovitvi, natancneje v šestdesetih letih prejšnjega stoletja, ko je prvic slavil v pokalu (doslej ga je osvojil petkrat) in Bundesligi (doslej jo je osvojil štirikrat). Werder je v evropskih pokalih prisoten že dolgo in lahko se pohvali z zmago v pokalu pokalni zmagovalcev leta 1992. Trener Thomas Schaaf je bil tedaj še nogometaš, letos pa tece že njegova deseta sezona na klopi bremenskega prvoligaša. Schaaf je uspešen, Werder je zadnja leta vselej prisoten v Ligi prvakov, odlikuje pa ga predvsem odprta igra, ki prinaša ogromno zadetkov. Vseeno pa ne prinaša toliko lovorik, kot bi si navijaci in nenazadnje tudi Schaaf želeli. Werder je letošnjo sezono zacel odlocno, z namero vrniti se na vrh Bundeslige, kjer je stal nazadnje leta 2004. Sezona se je odvila povsem v nasprotno smer, kajti v Bundesligi bo Werder sezono koncal kot zgolj deseti, iz Lige prvakov je izpadel že po prvem delu, tako da je pokal UEFA zanj rešilna bilka. Tudi za trenerja Schaafa, ki utegne v primeru neuspeha izgubiti svojo službo.

Diegov izostanek velik hendikep
Podobno kot Šahtjor, ima tudi Werder v svojem moštvu poleg domacih kar nekaj tujih nogometašev. Tim Wiese, Frank Baumann, Mesut Ozil, Aaron Hunt, Torsten Frings in Per Mertesacker predstavljajo domaco kakovost, posojeni prvi top Claudio Pizarro, Diego, Hugo Almeida, Markus Rosenberg in Naldo pa so tujci, na katere se trener Schaaf še kako zanaša. Kljucni mož Werderjevega moštva je Brazilec Diego, ki zaradi kartonov ne bo smel igrati v finalu, tako ali tako pa je že dogovorjen za prestop v Juventus iz Torina