Veliko denarja sem zapravil za ženske, drage avtomobile in alkohol. Ostalo sem zapravil za brez veze.
George Best
28. april 2010
Inter kljub porazu v finale
Uredništvo (foto: Getty Images)

Inter je drugi finalist letošnje Lige prvakov. Italijani so sicer izgubili na Nou Campu, a jim zajetna prednost s prve tekme zagotavlja finale proti Bayernu.

- Liga prvakov, polfinale:

Povratna tekma

BARCELONA 1:0 INTER
84 [1:0] Pique
Naprej Inter s 3:2.

Stadion: Nou Camp. Gledalcev: . Sodnik: De Bleeckere (Belgija). Rumeni kartoni: Pedro (Barcelona), Cesar, Zanetti, Motta, Chivu, Muntari (vsi Inter). Rdeci karton: Motta (Inter).

Barcelona: Valdes, Alves, Pique, Xavi, Ibrahimovic (od 63. Krkic), Messi, Keita, Busquets (od 63. Jeffren), Pedro, Milito (od 46. Maxwell), Toure. Trener: Guardiola

Inter: Cesar, Zanetti, Lucio, Motta, Eto'o (od 86. Mariga), Sneijder (od 66. Muntari), Maicon, Cambiasso, Milito (od 81. Cordoba), Samuel, Chivu. Trener: Mourinho

Sreda je dala drugega finalista Lige prvakov. V Madrid bo potoval Inter, ki je zdržal vse nalete Barcelone, uspešno držal bunker in se zasluženo veselil uvrstitve v veliki finale najmocnejšega klubskega nogometnega tekmovanja v Evropi.

Barcelona je potrebovala hiter zadetek, kar je podkrepila z mocnim pritiskom. Igralo se je pravzaprav le na polovici Interja, vendar brez konkretnih strelov Kataloncev. Nogometaši Interja so se družno postavili pred lasten gol in zaustavljali vse napade domacih nogometašev. Igral je tudi Brazilec Maicon, ki je na prejšnji tekmi ob trcenju z Lionelom Messijem ostal brez zoba, in tudi nocoj doživel bližnje srecanje z Argentincem, le da tokrat ni utrpel poškodbe. Barcelona je bila pred vrati Interja neodlocna, poizkušala je predvsem z visokimi žogami, ki pa so jih visoki Interjevi branilci zlahka izbijali iz lastnega kazenskega prostora. V 28. minuti je Inter ostal brez Thiaga Motte, ki je dobil rdeci karton, potem ko je z roko udaril Busquetsa. To se pri napadih Barcelone ni pretirano poznalo, vse skupaj se je dogajalo predalec od Julia Cesarja in njegovega gola. V 33. minuti je Messi streljal z levico, Julio Cesar pa je odlicno posredoval in žogo s konicami prstov izbil v kot. Nekaj minut zatem je bil v akciji nocoj bledi Zlatan Ibrahimovic, vendar ni uspel zadeti. Prvi polcas se je koncal brez zadetkov, Barceloni pa se je vse bolj mudilo.

Cetudi Inter nocoj ni igral ofenzivno, še vec, igral je popolnoma zaprt nogomet, pa je Italijanom potrebno priznati, da so Nerrazzuri pametno postavili obrambo. Obrambni zid se je izkazal za prakticno neprebojnega - Barcelona pa je bila še naprej brez idej. Olje na ogenj so gostje z zvitim trenerjem Josejem Mourinhom prilivali še z ocitnim zavlacevanjem, ki je paralo živce domacim navijacem. Vendar to ni bil razlog, da Barcelona nocoj ni mogla zadeti. V napadu so bili aktualni prvaki Evrope preprosto premalo konkretni, še ko so si pripravili položaj za strel, so vse skupaj zakomplicirali z nepotrebnimi podajami ali celo preigravanji. V zadnjem delu igre je sledila popolna mobilizacija v domacih vrstah. Morda bi se tekma odvila drugace, ce bi v  82. minuti zadel Bojan Krkic, ki je z glavo z neposredne bližine zgrešil nemogoce. V 86. minuti je za navijace Barcelone posijal žarek upanja – Gerard Pique je lepo obrnil Interjevo obrambo in zadel za 1:0. Do konca tekme je bilo še nekaj minut, zvrstilo se je nekaj polpriložnosti, a Cesar ni klonil. V 91. minuti je zadel Bojan Krkic! Toda njegovo veselje ni trajalo dolgo, sodnik je zadetek razveljavil zaradi igranja z roko nocoj slabega Seydoua Keitaja. Interjeva obramba ni klonila, tekma pa se je koncala z izidom 1:0 – Inter že lahko rezervira letalske karte za Madrid, kjer bo prihodnji mesec v finalu Lige prvakov igral z Bayernom.