Zelo težko je bilo igrati v jugoslovanski ligi. V Crni gori so skoraj s pištolami streljali, tudi so, v zrak sicer. Dostikrat smo ležali na tleh v avtobusu.
Branko Oblak
27. april 2010
Olicev hat-trick za finale
Uredništvo (foto: Getty Images)

Bayern je ob treh zadetkih fantasticnega Ivice Olica v gosteh visoko s 3:0 ugnal Lyon in se kot prvi uvrstil v veliki finale Lige prvakov. Zmaga Bavarcev cista kot solza.

V finale Bayern s skupnim izidom 4:0.

Stadion: Gerland v Lyonu. Gledalcev: 42.000. Sodnik: Massimo Busacca (Švica).

LYON: Lloris; Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho (od 46. Gomis), Makoun, Gonalons, Govou, Delgado (od 69. Pjanic), Bastos in Lopez (od 79. Ederson). Trener: Puel

BAYERN: Butt; Badstuber, Contento, Van Buyten (od 46. Demichelis), Lahm; Van Bommel, Schweinsteiger (od 78. Alaba), Altintop; Robben (od 76. Klose), Olic, Muller. Trener: Van Gaal

Bayern iz Munchna bo prvic po letu 2001 nastopil v velikem finalu Lige prvakov! Ceta nizozemskega trenerskega veleuma Louisa Van Gaala, ki bo v Madridu že tretjic nastopil v finalu najpomembnejše klubske tekme na svetu, se je v finale uvrstila po sijajni predstavi, na kateri je povsem zasencila nemocni Lyon in že od prvega sodniškega žvižga onemogocila Francozom vsako možnost za presenecenje. Bayern si je prvo veliko priložnost priigral že kmalu po pricetku srecanja, ko je Ivica Olic na desni strani lepo podal do Thomasa Mullerja, mladi Bayernov napadalec pa je z slabih desetih metrov meril mimo vrat. Lyon v nadaljevanju Nemcev nikakor ni uspel stisniti na njihovo polovico, Bayern pa je postopoma stopnjeval pritisk, nizal priložnosti in v 26. minuti zasluženo povedel. Znova razigrani Robben je podal v kazenski prostor do Mullerja, slednji je vrnil podajo Olicu, odlicni Hrvat pa je z obrata natancno meril in bržkone že v tej akciji zapecatil zmagovalca. Lyon je po zaostanku sicer še "brcal" in si preko Bastosa sedem minut pred koncem priigral izjemno priložnost za izenacenje, a za tako uigran in odlocen Bayern je bilo to danes veliko premalo.

V drugem polcasu ni bilo ne duha ne sluha o Lyonovem proti udarcu, saj je Bayern še naprej z lahkoto prihajal pred kazenski prostor Francozov in še naprej pretil preko razpoloženega Robbna in Turka Hamita Altintopa, ki je s svojo borbenostjo in prodornostjo ponovno upravicil zaupanje trenerja Van Gaala. Bastian Schweinsteiger je z težkim udarcem iz voleja skorajda zadel za 2:0, po seriji lepih priložnosti pa je bil Bayern naposled nagrajen v 66. minuti, ko je izvrstni Altintop žogo popeljal v protinapad, natancno podal Olicu, slednji pa je z leve strani rutinirano premagal nemocnega Llorisa. Lyon je drugi zadetek že prejel z igralcem manj, saj je bil le šest minut prej zaradi predolgega jezika izkljucen brazilski branilec Cris. Po drugem zadetku Bayerna je Lyon vrgel puško v koruzo, Nemci pa bi lahko ob malce vecji zbranosti v zadnjih 15 minutah do vrha napolnili mrežo gostiteljev. Eno od številnih priložnosti so izkoristili v 78. minuti, ko je po predložku Lahma Olic zadel še z glavo in zabil svoj sedmi zadetek v Ligi prvakov, tik pred iztekom srecanja pa je Altintop že izigral celotno obrambo Lyona, a nato ob zakljucnem strelu oplazil precko.

Bayern je zasluženo finalist Lige prvakov, najvecji nemški klub pa je po skoraj desetletje dolgem spancu znova obudil stari mit o bavarskem velikanu, ki si je nekoc na racun svoje neverjetne agresivnosti, želje in predanosti pokoril Evropo. Louis Van Gaal je preporodil bavarsko moštvo in mu vcepil zmagovalno miselnost, posebno zmago pa je danes slavil sijajni Ivica Olic, ki je svetu znova dokazal, zakaj zaradi njega na klopi za rezervne sedita bržkone najboljša nemška napadalca zadnjih let Mario Gomez in Miroslav Klose.

Džeko? Dajte nam Sissoka in Diega!
Udarila se bosta Bayern in Real
Arnautovic se seli v Nemcijo
Köln nima denarja zanj
Schuster bo prevzel Bešiktaš

Franco Foda se v zgodovino nemškega nogometa ni vpisal kot eden najboljših igralcev vseh casov, ima pa vsekakor za seboj kariero, ki ni kar tako. ...