Nogomania Novice
Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje nedelja, 20 oktober 2019
Normalno je, da kadar dobiš po tekmi v roke dres nasprotnika, da bo ta ves preznojen in smrdec. Zaradi tega sem bil presenecen, ko sva si dresa zamenjala z Beckhamom, pa sem lahko vohal le parfum.
Ronaldo
20. april 2010
Inter na pragu finala
Uredništvo (foto: Getty Images)

Milanski Inter je na tretji letošnji medsebojni tekmi Barceloni pokazal zobe in jo navkljub zaostanku zasluženo in visoko premagal kar s 3:1. Mourinho Guardiolo spravil v žep.

61 [3:1] Milito

Stadion: San Siro v Milanu. Gledalcev: 80.000. Sodnik: O. Benquerenca (Portugalska)

INTER: Julio Cesar; Maicon, Samuel, Lucio, Zanetti, Cambiasso, Motta, Sneijder, Milito, Eto'o, Pandev. Trener: Mourinho

BARCELONA: Valdes; Maxwell, Puyol, Pique, Alves, Busquets, Xavi, Keita, Pedro, Ibrahimovic, Messi. Trener: Guardiola

Prvi polfinalni obracun se je vsekakor koncal presenetljivo. Jose Mourinho je imel povsem prav, ko je dan pred tekmo svet prepriceval,  da je Inter danes povsem drugacna ekipa kot septembra lani. Na San Siru je Mourinho iz dvoboja z Josepom Guardiolo nedvomno izšel kot zmagovalec. Inter je vseskozi Barcelono »lomil« z izredno agresivno igro protinapadov in po odvzeti žogi mocno pritiskal na zadnjo vrsto Kataloncev. Zacetek srecanja je že nakazal na to, da bo današnji obracun povsem drugacen od prvih dveh. Inter je kljuc do zmage iskal v izjemno hitri preobrazbi iz obrambe v napad, a zacetek ni bil najbolj spodbuden. V 19. minuti je Barcelona preko Maxwella prebila levi bok obrambe, po predložku nekdanjega clana Interja pa se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Pedro in z natancnim strelom po tleh Barcelono popeljal v vodstvo. A tudi po zadetku Inter ni zašel v slepo ulico. Pritisk na zadnjo vrsto Barcelone je bil vse hujši, po velikih priložnostih Eto'oja in Sneijderja pa v 30. minuti zasluženo izenacil. Maicon je prebil desni bok in podal v kazenski prostor, mimo Piqueja in Puyola pa se je do žoge dokopal odlicni Sneijder in izid poravnal na 1:1. Do izteka prvega polcasa je Barcelona sicer prevzela pobudo, a na vrata zanesljivega Julia Cesarja ni zletel noben omembe vreden strel.

V drugem polcasu je Inter pokazal odlicno predstavo in na krilih vzhicenega San Sira na kolena spravil branilca naslova evropskega prvaka. Milancani so na zelenico stopili še bolj motivirani kot v prvem delu in nagrada za fanaticnost je bila poplacana že v tretji minuti nadaljevanja. Brazilec Maicon se je prebil v kazenski prostor in tam ob neodlocni obrambi gostov v drugo premagal Valdesa. Le trinajst minut kasneje je po Maiconovi podaji z glavo zadel še Diego Milito, v teh trenutkih neprepoznavna Barcelona pa se je prvic letos znašla v zares globokih težavah. Igrati z dvema zadetkoma zaostanka je za nogometaše Barcelone prava redkost, Inter pa je bil prevec izkušen in kakovosten nasprotnik, da bi v zadnjih 20 minutah podlegel pritisku. Še najbliže je bil Pique, ki pa dva metra pred golom Interja žoge ni uspel spraviti v mrežo. Joseju Mourinhu se nasmiha drugo finale Lige prvakov v karieri, Interju pa zgodovinska priložnost, da se po letu 1972 prvic znova bori za naslov evropskega prvaka.