Vojskovodja nikoli ne zapušca ekipe in ostane. Sam ne bom odstopil, o moji prihodnosti pa ne vem povedati veliko.
Branko Oblak
7. april 2010
Robben šokiral United
Uredništvo (foto: Getty Images)

Manchester United je skorajda vse naredil tako kot je treba, vendar na koncu vseeno ostal brez polfinala Lige prvakov. Ivica Olic in Arjen Robben sta rešila Bayern.

74 [3:2] Robben
Naprej Bayern s 4:4 zaradi dveh doseženih zadetkov v gosteh.

Stadion: Old Trafford. Gledalcev: 74.482. Sodnik: Rizzoli (Italija). Rumeni kartoni: Rafael (Manchester United); Van Bommel, Badstuber (oba Bayern). Rdeci karton: Rafael (50 ' Manchester United).

Manchester United: Van der Sar, Evra, Ferdinand, Rooney (od 55. O'Shea), Vidic, Carrick (od 80. Berbatov), Nani, Rafael, Fletcher, Valencia, Gibson (od 81. Giggs). Trener: Ferguson

Bayern: Butt, Van Buyten, Demichelis, Ribery, Robben (od 76. Altintop), Olic (od 85. Pranjic), Van Bommel, Lahm, Müller (od 46. Gomez), Badstuber, Schweinsteiger. Trener: Van Gaal

Kakšna tekma! Kakšen preobrat! Old Trafford je v sredo zvecer postregel s pravo nogometno srhljivko, ki je resda pripadla Manchester Unitedu, vendar je v polfinale zaradi dveh doseženih zadetkov v gosteh vseeno napredoval Bayern. Premeteni Alex Ferguson je kljub drugacnim informacijam v igro od prve minute poslal Wayna Rooneyja z nacetim gležnjem, kar pa se mu je obrestovalo na kratki rok, na dolgi rok pa zagotovo ne, kajti Anglež je še malce "poslabšal" svojo poškodbo. United je vodil že s 3:0, a znova se je "oglasil" Ivica Olic, nato pa še Arjen Robben, skupaj sta Bayernu priborila vstopnico v polfinale, kjer Bavarce caka Lyon.

Bayern je domaco tekmo na Allianz Areni skorajda izgubil zaradi zgodnjega zadetka. Nacrt je bil na Old Traffordu zagotovo ne ponovno prejeti zadetka, zagotovo pa ne na zacetku tekme. Toda zgodilo se je prav to. Ni sicer zadel Wayne Rooney, je bil pa vpleten v akcijo za zadetek, mrežo pa je na koncu zatresel Gibson, njegov strel je presenetil nocoj ne prevec prepricljivega Hansa-Jörga Butta. Zadetek je Unitedu veliko pomenil. Toda kot da to ni bilo dovolj, so Vragi zadeli še enkrat. Tekla je sedma minuta, naravnost smešna Bayernova obramba na celu s prezelenim Badstuberjem je razigranemu Valencii pustila prevec prostora. Valencia je podal v kazenski prostor, kjer je Portugalec Nani s petko mojstrsko premagal Butta, ki je nekaj minut zatem skorajda prejel še tretji zadetek. Bayern je igral naravnost obupno, igre sploh ni uspel zgraditi, United pa je mocno pritiskal. Zadetka kljub nekaterim (pol)priložnostim do 41. minute ni dosegel, nato pa je znova udaril Nani. Valencia je znova pobegnil Badstuberju, mojstrsko podal na rob kazenskega prostora, kjer je Nani "zapel" žogo in jo poslal pod precko Bayernovih vrat. Vse je kazalo na katastrofo Bayerna, oživeli so spomini na minulo sezono in na Barcelono. Toda nato je znova zadel Ivica Olic, nedvomno junak Bayerna v tem obracunu. Hrvat je zadel v 43. minuti.

Slabše kot v prvem polcasu Bayern ni mogel odigrati in tudi ni. Bavarci so drugi polcas zaceli precej odlocneje, že takoj v 46. minuti je z levico poizkušal Arjen Robben, a je tudi nocoj zanesljivi Edwin van der Sar njegov strel mukoma ubranil. V 50. minuti je mladi Rafael, ki je nocoj igral dobro, naredil neumen prekršek nad Franckom Riberyjem, ki je bil nocoj pogosto "tepen". Italijanski sodnik Rizzoli, ki je nocoj pogosto pušcal (pre)grobo igro, mu je pokazal drugi rumeni karton na tekmi in posledicno pot pod prho. Z igralcem manj se je United postavil pred svoj gol. Bayern pa je napadal. Bavarci so nasprotnika dodobra pritisnili, a bili v zakljucku akciji preprosto nenevarni. United je pretil s protinapadov. Wayne Rooney v 55. minuti ni mogel vec, Alex Ferguson ga je moral poklicati z igrišca, nanj pa je zacuda poslal Johna O'Sheo. Dimitar Berbatov, ki bi moral vstopiti namesto Rooneyja, je še nekaj casa obsedel na klopi, a v 80. minuti vendarle vstopil v igro. Seveda, ce pa je United prejel še drugi zadetek! Ce je bil prvi zadetek Nanija mojstrovina, je bil zadetek, ki ga je dosegel Arjen Robben, mojstrovina na kvadrat. Nizozemec je s t.i. vole udarcem po podaji s kota (Francka Riberyja) žogo lepo pospravil ob desni vratnici vratarja Van der Sarja v t.i. malo mrežico. Zadetek je pomenil, da je zdaj v polfinale uvršcen Bayern. Vragi zaradi igralca manj niso uspeli zgraditi protiofenzive, cetudi so poizkušali. Pomagale niso niti menjave. Bayern je pokazal povsem drugacen obraz kot v prvem polcasu in si v drugem polcasu priigral še nekaj priložnosti, ki bi se lahko spremenile v zadetek. Na koncu je ostalo pri 3:2 za United in skupnem rezultatu 4:4, ki pa v polfinale letošnje Lige prvakov glede na prikazano igro na dveh tekmah vendarle malce nepricakovano pelje Bayern. Toda Bayern je na obeh tekmah blestel v drugem polcasu, medtem ko sta Unitedu nedvomno pripadla oba prva polcasa. Anglija, ki se lahko pohvali z najmocnejšo ligo,  po dolgem casu ostaja brez predstavnika v polfinalu najmocnejšega klubskega nogometnega tekmovanja.

Arjen Robben je na Old Traffordu malce spomnil na Zinedina Zidana iz finala Lige prvakov leta 2002.