Nogomania Novice
Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje torek, 20 avgust 2019
Ob prebiranju današnjega casopisa sem v športnem dnevniku prebral kolumno nekega drugorazrednega novinarja, ki navaja laži kot dejstva, saj je njegov domet bistveno bolj okrnjen, kot si predstavlja sam, njegova profesionalnost pa na nivoju gostilniških debat, ki je zapisana v lektorirani pol kolumni, za katero je verjetno potreboval še tri sodelavce, da jo je sestavil.
Joc Pececnik
6. april 2010
Messijeva predstava za nesmrtnost
Uredništvo (foto: Getty Images)

Barcelona je ob štirih zadetkih neverjetnega Lionela Messija doma visoko s 4:1 ugnala Arsenal in se vec kot zasluženo uvrstila v polfinale Lige prvakov. Zadnji tekmec pred finalom bo Inter.

V polfinale Barcelona s 6:3.

Stadion: Nou Camp v Barceloni. Gledalcev: 98.000. Sodnik: Wolfgang Stark (Nemcija)

Barcelona: Valdes; Abidal (od 53. Maxwell), Marquez, Milito, Alves; Busquets, Xavi, Keita, Pedro (od 86. Iniesta), Messi, Krkic (od 55. Toure). Trener: Guardiola
Arsenal: Almunia; Sagna, Vermaelen, Silvestre (od 63. Eboue), Clichy; Denilson, Diaby, Rosicky (od 73. Eduardo), Nasri, Walcott, Bendtner. Trener: Wenger

"Derbi zdesetkanih" je v katalonsko prestolnico vnesel kar nekaj nemira. Povratek Arsenala na prvi tekmi v Londonu  je namrec branilcem naslova evropskega prvaka dal vedeti, da jih caka žilav in sila motiviran nasprotnik, a na povratni tekmi se je zgolj potrdilo dejstvo, ki je bilo marsikomu jasno že po prvih 90 minutah na stadionu Emirates – Barcelona je preprosto boljša in bolj zrela ekipa kot Arsenal. Gostitelji so srecanje zaceli slovesu primerno in hitro Arsenal stisnili na svojo polovico. V uvodnih minutah je Barcelona narekovala ritem igre, si preko Messija hitro priigrala prvo priložnost za vodstvo, a o uvodu iz Emiratesa tokrat le ne bilo ne duha ne sluha. Arsenal je marljivo cakal na napako Barcelone in jo docakal precej hitreje kot bi bilo pricakovati. Le-ta gre sicer v veliki meri na rovaš sodnika Wolfganga Starka, ki na sredini igrišca ni dosodil prekrška nad Gabrielom Militom, veliko zaslug pa gre tudi Theu Walcottu, ki je znova ušel obrambi Barcelone in podal edinemu napadalcu v vrstah Arsenala Nicklasu Bendtnerju. Ta je v drugem poskusu premagal Daniela Alvesa in Arsenal se je prvic po nekaj vec kot 100 minutah igrah znašel v položaju, ki zagotavlja napredovanje v polfinale. A idila je trajala le nekaj trenutkov. Razjarjena Barcelona je krenila v protiofenzivo in izenacila že v naslednji nevarnejši akciji. Po "ping-pongu" ob robu kazenskega prostora se je do žoge dokopal Messi in z izrednim strelom v desni zgornji kot premagal nemocnega Almunio. Po izenacenju je Barcelona povsem zagospodarila na igrišcu, popoln preobrat pa je sledil v zadnjih minutah prvega dela. V 37. minuti je Messi pritekel iz "drugega plana" in ob staticnem Mickaelu Silvestru povišal za 2:1, le pet minut kasneje pa je cudežni Argentinec po mojstrski podaji Keitaja z glavo še bolj mojstrsko spodkopal žogo in z lobom žogo poslal za hrbet Manuela Almunie.

V drugem polcasu je Barcelona umirila žogo in zaigrala precej bolj previdno. Lekcija iz Londona je bil pac predraga, a v bolj defenzivni razlicici Katalonci niso ravno najbolj blesteli. Arsenal se je namrec otresel pritiska in si preko Bendtnerja in Rosickyja priigral dve veliki priložnosti za znižanje zaostanka, v koncnici tekme pa so Angležem moci dokoncno pošle. Barcelona je bila blizu zadnjemu udarcu že po strelu Pedra, potrditev visoke in povsem zaslužene zmage pa se je zgodila dve minuti pred koncem, ko je Messi  poslal žogo skozi noge Almunie in tako potegnil crto pod eno najboljših posameznih predstav v zgodovini Ligi prvakov.

Barcelona bo imela priložnost, da ubrani naslov evropskega prvaka, v polfinalu pa jih caka stari znanec iz skupinskega dela Inter. Aktualni evropski prvaki so na krilih najboljšega nogometaša sveta Lionela Messija ocitno ujeli pravi ritem in opravili prvi velik test najtežjega tedna v dosedanjem poteku sezone. Casa za pocitek ni – že v soboto se bo ceta Josepa Guardiole odpravila v Madrid, kjer jo caka eden najtežje pricakovanih derbijev z Realom v zadnjih letih.