Seveda je tarca posmeha, toda njemu ne gre na smeh, saj bo pocival skoraj mesec dni. Ko se je zbudil, se je pretegnil v postelji in storil nekaj cudnega s svojo nogo.
Steve Coppell
31. marec 2010
Drama na Emiratesu
Uredništvo (foto: Getty Images)

Kakšna drama na Emiratesu! Barcelona je zapravila neverjetno prednost in se domov vraca z remijem. Za Barco je dva gola dosegel Zlatan Ibrahimovic.

85 [2:2] Fabregas

Stadion: Emirates. Gledalcev: 65.000. Sodnik: Busacca (Švica). Rumeni kartoni: Aršavin, Song, Fabregas, Diaby (Arsenal); Pique (Barcelona). Rdeci karton: Puyol (Barcelona).

Arsenal:
Almunia, Diaby, Sagna (od 55. Walcott), Fabregas, Vermaelen, Nasri, Gallas (od 44. Denilson), Song, Clichy, Arshavin (od 27. Eboue), Bendtner. Trener: Wenger

Barcelona:
Valdes, Alves, Pique, Puyol, Xavi, Ibrahimovic (od 77. Henry), Messi (od 87. Milito), Keita, Busquets, Pedro, Maxwell. Trener: Guardiola

Ceprav se je tekma igrala v Londonu, na Arsenalovem mondenem štadionu Emirates, je bila Barcelona tista, ki je mocno stisnila. Katalonci so nasprotnika pritisnili proti svojim vratom. Že v drugi minuti srecanja se je zvrstila prva priložnost, streljal je Busquets, a je Manuel Almunia njegov strel ubranil. Le nekaj minut pozneje je streljal Lionel Messi, a je tudi njemu Almunia strel ubranil. Zlatan Ibrahimovic se je sam znašel pred Almunio, a ustrelil visoko cez gol. Nekaj napadov pozneje je Šved streljel, a mimo gola. V 14. minuti je Ibrahimovic znova zapretil Almunii, ki je žogo znova mojstrsko zaustavil. Minuto pozneje kar tri priložnosti za Barcelono v enem napadu! Junak: Manuel Almunia, ki je ubranil vse! Nato je poizkušal še Pique, a tudi on neuspešno. Arsenal je uspel stresti pritisk Barcelone, ravnotežje je bilo vzpostavljeno. Topnicarji, ki so po polovici prvega polcasa ostali brez poškodovanega Andreja Aršavina si izrazitih priložnosti sicer niso ustvarili, so pa bolj ali manj onemogocili Katalonce, katerih igra je razpadla.

Na zacetku drugega polcasa pa šok – gol za Barcelono! Žoga je potovala od obrambe vse do napada, kjer je cakal na desni strani osamljeni Zlatan Ibrahimovic in s prefinjenim lobom matiral prevec iz gola postavljenega Manuela Almunia, ki je dodobra pokvaril odlicen vtis iz prvega polcasa. V 53. minuti bi lahko bilo že 2:0, a je Pedro ustrelil mimo gola. Le minuto pozneje je v veliko priložnost, svojo najlepšo na tekmi, prišel Arsenal. Nicklas Bendtner je poizkušal z glavo, a je Valdes njegov strel ubranil. Kdor ne da, dobi. Cetudi Arsenal ni pretirano poizkuša, pa je vendarle okusil to nepisano nogometno pravilo. V 59. minuti je na desni strani žoga "sedla" na nogo Ibrahimovicu, ki je zabil pod precko. Almunia je le nemocno pospremil žogo v gol. No, ko je že vse kazalo na to, da bo Barca domov odšla z 2:0, je zadel rezervist Theo Walcott. Arsenal se je razigral. V 85. minuti je Carles Puyol za prekršek v kazenskem prostoru prejel rdeci karton, Arsenal pa enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel Cesc Fabregas in postavil koncni izid srecanja 2:2. Barca domov odhaja s prednostjo, a ne povsem zadovoljna, saj je nocoj vodila že z 2:0.

Vrocina onesposobila danskega selektorja
Tudi Nani brez SP
Robben gre na SP!
Nemcija premocna za Bosance
Zickler bo še vztrajal

Pred casom smo na Nogomanii porocali o neverjetnem dosežku ciprskega napadalca Panagiotisa Pontikosa, ki je na tekmi tretje ciprske lige med Olymp...