Ni ga mocno udaril? Torej, ga je samo udaril, vendar ne mocno. Pocasi postanimo resni, saj je že skrajni cas.
Nenad Protega
30. marec 2010
Prevladale so izkušnje
Uredništvo (foto: Getty Images)

Francoski cetrtfinalni derbi je po sijajni predstavi pripadel Lyonu, ki je ob dveh zadetkih Argentinca Lisandra Lopeza ugnal Bordeaux s 3:1. Bordeaux pokopala Hugo Lloris in okvir vrat.

77 [3:1] Lopez (11m)

Stadion: Gerland v Lyonu. Gledalcev: 40.000. Sodnik: Felix Brych (Nemcija)

Lyon:  Lloris;  Reveillere, Cris,  Bodmer,  Cissokho;  Makoun,  Toulalan;  Delgado (od 86. Gonalons),  Pjanic (od 65. Govou),  Bastos (od 66. Kallstrom);  Lopez. Trener: Puel

Bordeaux:  Carrasso;  Chalme (od 82. Henrique) ,  Sane,  Ciani,  Tremoulinas;  Plašil, Fernando;  Gouffran (od 84. Bellion), Gourcuff, Wendel (od 71. Jussie);  Chamakh. Trener: Blanc

Prvi "težkokategorni" francoski obracun v Ligi prvakov je postregel z odlicnim nogometom, štirimi zadetki in predstavo, ki kaže na to, da se najuspešnejši francoski ekipi zadnjega desetletja v cetrtfinalu nista znašli po nakljucju. Lyon je celo desetletje sistematicno tlakoval pot do sklepne faze Lige prvakov, pred zgodovinskim uspehom pa se je znašel v sezoni, ki je bila zaradi številnih kadrovskih menjav oznacena kot prehodna. Gledalci, ki so na stadionu Gerland poskrbeli za sijajno vzdušje, so na prvi zadetek cakali le dobrih deset minut. Po napaki Michaela Cianija se je do žoge dokopal Argentinec Lisandro Lopez in jo prefinjeno porinil za hrbet nemocnega Cedrica Carassoja. Vodstvo je trajalo le nekaj trenutkov, saj je ceta letos v Ligi prvakov še neporaženega Laurenta Blanca zadela že štiri minute kasneje. Najvec zaslug za zadetek gre sijajnemu Yoannu Gourcuffu, ki je poslal popoln predložek na glavo Marocanu Marouaneju Chamakhu, ki je z neposredne bližine ugnal Huga Llorisa. Sledilo je obdobje odprte igre, številnih priložnosti na obeh straneh in vrhunskih predstav vratarjev obeh ekip. V 32. minuti je Lyon premoc naposled okronal z novim vodstvom. Domaci nogometaši so pred zadetkom pokazali širok razpon tehnicnega znanja, po številnih podajah pa se je do žoge dokopal Brazilec Michel Bastos in ob prevec staticnem Tremoulinasu zadel za 2:1.

V drugem polcasu je Bordeaux nadaljeval s svojo igro in si priigral kar nekaj vrhunskih priložnosti. Hugo Lloris je mojstrsko ubranil fantasticen strel Chamakha, nato je Brazilec Wendel stresel precko, na žalost aktualnih francoskih prvakov pa je kazen sledila 13 minut pred koncem, ko je Aly Cissokho poslal predložek v kazenski prostor, katerega je Mathieu Chalme po mnenju sodnika Felixa Brycha zaustavil z roko. Iz enajstih metrov je zalet vzel Lisandro Lopez in z natancnim strelom Lyonu priigral veliko priložnost, da se prvic v svoji zgodovini uvrsti med štiri najboljše ekipe v Evropi.