Nogomania Novice
Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje sobota, 14 december 2019
Srecko Katanec je velik cudak. Ce ne doseže želenega rezultata, se skrega z vsemi.
Branko Oblak
30. marec 2010
Olic za senzacijo v Münchnu
Uredništvo (foto: Getty Images)

Nemška trma in vztrajnost - Bayern ju obvlada do potankosti. Klub iz Münchna je na prvi tekmi cetrtfinala Lige prvakov v izdihljajih obracuna strl Manchester United. Junak - Ivica Olic.

Liga prvakov, cetrtfinale:

Prvi tekmi

BAYERN 2:1 MANCHESTER UNITED

02 [0:1] Rooney
76 [1:1] Ribery
93 [2:1] Olic

Stadion: Allianz Arena. Gledalcev: 66.000. Sodnik: De Bleeckere (Belgija). Rumeni kartoni: Olic, Badstuber (oba Bayern); Neville, Rooney, Scholes (vsi Manchester United).

Bayern: Butt, Van Buyten, Demichelis, Ribery, Hamit Altintop (od 86. Klose), Olic, Van Bommel, Lahm, Pranjic (od 89. Timošcuk), Müller (od 73. Gomez), Badstuber. Trener: Van Gaal

Manchester United: Van der Sar, Neville, Evra, Ferdinand, Rooney, Park (od 70. Berbatov), Vidic, Carrick (od 70. Valencia), Nani (od 82. Giggs), Scholes, Fletcher. Trener: Ferguson

To je Liga prvakov. Hitro vodstvo, izenacenje in nato preobrat! Spektakel, ki ga je nocoj ponudila Allianz Arena, je resda malce bolj zadovoljil navijace Bayerna iz Münchna, vendar tudi navijaci Manchester Uniteda ne morejo biti prevec razocarani. Obe moštvi sta prikazali dobro, zanimivo igro, padli so trije zadetki, na koncu pa je slavil domacin – Bayern. 2:1 je rezultat, ki bolj odgovarja Bavarcem, a vendar, povratna tekma se igra na Old Traffordu in Unitedu doseženi zadetek v gosteh veliko pomeni. Arjen Robben, najboljši nogometaš Bayerna v letošnji sezoni, nocoj ni zaigral, za povratno srecanje naj bi bil nared. Vprašanje pa je, kako bo z Waynom Rooneyjem, ki se je poškodoval ob zakljucku tekme.

Na zacetku težko pricakovane tekme ni prav nic kazalo na to, da se bodo na koncu veselili Bavarci. Že v drugi minuti je namrec padel zadetek. Martin Demichelis, ki je zaigral s posebno zašcitno masko za obraz, je na levi strani naredil neumen prekršek. Prosti strel je izvedel Nani, žogo je v sredino kazenskega prostora podaljšal Van Bommel, do nje pa se je neovirano prebil Wayne Rooney, potem ko je njegov "cuvaj" Martin Demichelis nerodno padel. Angležu z neposredne razdalje ni bilo težko zadeti. United je v uvodnih minutah prevladoval na igrišcu. Bayern si je prvo priložnost za zadetek priigral v 13. minuti, ko je Demichelis z glavo meril previsoko. Le tri minute pozneje se je po kazenskem prostoru Bayerna "sprehajal" Portugalec Nani, a potem, ko je vse opravil z odliko, zgrešil. Brezidejni Bayern je bil v podrejenem položaju, v 21. minuti je s strelom poizkušal razigrani Franck Ribery, a je odlicni Van der Sar njegov strel ubranil, Ivica Olic pa je v 28. minuti zgrešil nemogoce z razdalje približno štirih metrov. V 33. Minuti je drugi Hrvat pri Bayernu, Danijel Pranjic, poizkušal s strelom, toda Van der Sar zadetka ni dopustil.

Bayernu rezultat 0:1 seveda ni odgovarjal. Bavarci so zato v drugem delu igre krenili v napad in zaceli oblegati Unitedova vrata. V priložnosti se je znašel marljivi Ivica Olic, a ni zadel. Nato se je izkazal Hamit Altintop, ki je preigral "vse po spisku", ustrelil proti vratom, vendar mimo Van der Sarja, igralca tekme pri Unitedu, ni šlo. Manchester United, natancneje Wayne Rooney, si je pripravil novo lepo priložnost. Demichelis je znova izpadel, Rooney pa se je soocil "iz oci v oci" s Hansom-Jörgom Buttom, ki pa je Angležu strel ubranil. Bayern se je trudil doseci izenacujoci zadetek, kar mu je naposled uspelo v 77. minuti, ko je zadel Franck Ribery. Francoz je zadel s prostega strela, potem ko je žogi smer spremenil Wayne Rooney. Vprašanje, kako bi se tekma koncala, ce bi v 83. minuti Nemanja Vidic ciljal malce nižje, no Srb je zadel le precko, tako da se rezultat ni spremenil. In potem je Wayne Rooney poškodoval Danijela Pranjica, nato pa še sebe oziroma ga je pohodil Mario Gomez, ki je oddelal velik delež pri akciji, ki je Bayernu prinesla zmago. Ivica Olic je Patricu Evraju izmaknil žogo, potegnil proti sredini kazenskega prostora in mojstrsko "vrgel" nocoj sicer odlicnega Edwina van der Sarja za 2:1 in velicastno zmago proti sicer vse prej kot naivnemu nasprotniku.