Zdenko Verdenik
16. marec 2010
Sevilla zmrznila na toplem
Uredništvo (foto: Getty Images)

Sevilla je zapravila zgodovinsko priložnost in se po presenetljivem porazu s CSKA poslovila od Lige prvakov. Ruse v cetrtfinale popeljal Japonec Keisuke Honda.

Sevilla
:  Palop;  Stankevicius,  Fazio, Dragutinovic,  Navarro (od 74. Adriano); Navas, Zokora,  Renato (od 70. Negredo),  Perotti, Capel (od 46. Kanoute);  Fabiano. Trener: Jimenez

CSKA: Akinfejev; V. Berezutski, Ignaševic, A. Berezutski, Šenikov, Šemberas, Aldonin, Honda (od 82. Rahimic), Gonzalez (od 87. Mamajev), Krasic (od 72. Odiah), Necid. Trener: Slutski

Nogometaši Seville ter celotna Španija so bili prepricani, da si je ceta Manuela Jimeneza svoje prvo cetrtfinale v Ligi prvakov izborila že v Moskvi, kjer je v težkih razmerah iztržila remi z 1:1. Razmišljanje je bilo zmotno – na jugu Španije so nogometaši CSKA dokazali, da se še bolje znajdejo na toplem kot Španci na hladnem. Sevilla je srecanje zacela v skladu s pricakovanji in si ob agresivni igri kmalu priigrala prvo veliko priložnost. Neumorni Jesus Navas je prebil gostujoco obrambo in žogo spravil do Luisa Fabiana, na pravem mestu pa je stal ruski reprezentancni vratar Igor Akinfejev, ki je z izjemno obrambo preprecil zanesljivo vodstvo. Po odprtem zacetku se je igra precej umirila, po minutah igre brez prave priložnosti pa so tišino prekinili šele zadetki. V 39. minuti je za prvi trenutek groze na stadionu Sanchez Pizjuan poskrbel ceški reprezentant Tomas Necid, ki je po odlicni podaji Japonca Keisukeja Honde žogo mojstrsko spravil za hrbet nemocnega Palopa. Veselje gostov je trajalo le nekaj trenutkov, saj je Sevilla ekspresno izenacila – akcijo je zacel kdo drug kot Navas, po natancnem predložku pa je prazna vrata zadel mladi Argentinec Diego Perotti.

Pred pricetkom drugega polcasa je domaci trener Jimenez v ogenj poslal Malijca Frederica Kanouteja, a navkljub igri z dvema izrazitima napadalcema Sevilla nikakor ni našla pravega ritma. Pravi šok je sledil že v deseti minuti nadaljevanja, zanj pa je ob slabem posredovanju Andresa Palopa iz prostega strela poskrbel prvi igralec tekme Keisuke Honda. Po drugem zadetku je Sevilla vse moci stavila v napad, a tudi po vstopu Alvara Negreda se gostujoca mreža ni vec zatresla. CSKA je pokazal novo velicastno evropsko predstavo in znova obudil spomin na moštvo, ki je leta 2005 šokiralo Evropo z zmago v tedanjem pokalu UEFA. Sevilla je doživela enega najbolj bolecih evropskih porazov v svoji zgodovini in še drugic pogorela ob najslabšem možnem trenutku – tako kot pred dvema sezonama, ko jo po streljanju enajstmetrovk iz Lige prvakov v osmini finala izlocil turški Fenerbahce.

Pedro in Xavi podaljšala z Barco
Guardiola mora placati
Španija v odlicni formi
Higuain podaljšal z Realom
Afera s premijami tudi v Španiji

Brazilec Manoel dos Santos Francisco, po svetu bolj poznan kot Garrincha, še dandanes v deželi nogometa velja za najvecjega velemojstra preigravan...