Nogomania Novice
Načrt strani | Oglaševanje | Uredništvo | Podjetje torek, 20 avgust 2019
Potrebno se je navaditi na to, kar pa ni lahko. Ampak bolje, da imajo Slavena Bilica ljudje za jebaca, kot pa za pedra. Meni so govorili marsikaj, a sem se navadil.
Miroslav Blaževic
9. marec 2010
Bayern po drami v cetrtfinale
Uredništvo (foto: Getty Images)

Bayern je v Firencah spomnil na izjemen obracun proti Juventusu. Bavarci so se po zaslugi izjemne predstave Arjena Robbena prebili v cetrtfinale Lige prvakov. Na Artemiu Franchi je bilo 3:2.

65 [3:2] Robben

Stadion: Artemio Franchi. Gledalcev: 47.000. Sodnik: Mallenco (Španija). Rumeni kartoni: Kroldup, Felipe (oba Fiorentina), Van Bommel, Schweinsteiger (Bayern).

Fiorentina: Frey, Kroldup, Vargas (od 82. Keirrison), Jovetic, Gilardino, Natali, Zanetti, Felipe (od 79. Pasqual), Montolivo, De Silvestri, Marcionni. Trener: Prandelli

Bayern: Butt, Van Buyten, Ribery (od 90. Pranjic), Robben, Van Bommel, Lahm, Müller, Alaba, Badstuber, Schweinsteiger, Gomez (od 30. Klose). Trener: Van Gaal

Kakšna tekma. To je na najkrajši možen nacin morda še najboljši opis nocojšnjega dogajanja s stadiona Artemio Franchi v Firencah, kjer sta povratno tekmo osmine finala Lige prvakov igrala Fiorentina in Bayern. Bavarci so v Italijo dopotovali z rezultatom 2:1 z Allianz Arene, zato so bili pred povratnim srecanjem izraziti favoriti, ki pa so se v cetrtfinale prebili precej težje od pricakovanj.

Prvi polcas med Fiorentino in Bayernom ni bil prevec odprt. V bistvu hitrega gola domacih ni nihce pricakoval, vsaj ne tako zgodaj v tekmi, kajti Fiora je v vodstvo prešla že v 28. minuti srecanja. Pri vsega eni stopinji Celzija, vetrovnih razmerah in rahlem sneženju je zadel perujski nogometaš Juan Manuel Vargas. V bistvu je napako naredil vratar Bayerna Hans-Jörg Butt, ki je žogo po strelu odbil, do nje pa je prišel Vargas, ki ga je Daniel Van Buyten pustil predalec od sebe. V prvem polcasu se je poškodoval Mario Gomez, namesto njega je domaci strateg Louis Van Gaal v igro poslal Miroslava Kloseja. Nogometaši Bayerna so si v prvem polcasu priigrali še eno lepo priložnost, a je strel Nizozemca Arjena Robbena ubranil odlicni Sebastien Frey.

Drugi polcas je bil precej bolj aktiven. Zacelo se je z izjemno priložnostjo Alberta Gilardina, vendar je bil veteran Hans-Jörg Butt tokrat priseben. Ne pa tudi nekaj minut pozneje, ko je Marco Marchionni lepo podal, dobro pa se je znašel odlicni crnogorski napadalec Stevan Jovetic in žogo pospravil v mrežo. Fiorentina je prešla v vodstvo z 2:0, kar je pomenilo, da je že uvršcena v cetrtfinale. A se ni izšlo. Franck Ribery, ki po poškodbi še ni v pravi formi, je mojstrsko preigraval po levi strani, iz igre vrgel kar tri nasprotne nogometaše in lepo podal v sredino, kjer si je žogo za strel namestil kapetan Mark Van Bommel in s pravo bombo izid znižal na 2:1 za Fioro. Bayern se je vrnil v igro. Le tri minute pozneje je bil Ribery znova v akciji, le da je žoga po njegovem strelu zletela mimo vrat. Toda že minuto pozneje je bila spet Fiorentina uvršcena v cetrtfinale. Stevan Jovetic se je na levi strani kazenskega prostora znašel v lepi priložnosti, znova je izpadel nocoj ne prevec prepricljivi Daniel Van Buyten, žoga je Buttu zletela med nogami. Neposredno v mrežo. Strasti se še niso ohladile, ko je Arjen Robben dokazal svoje mojstrstvo in z razdalje kakšnih 25 metrov s svojo dragoceno levico v desni zgornji kot Freya poslal pravi projektil za 2:3 in preboj v cetrtfinale!