Jebem jim mater, povej jim. Se oprošcam zaradi psovke. Malo sem se zaigral. V vsakem primeru sem ganjen zaradi vaše ideje.
Miroslav Blaževic
24. februar 2010
Mourinho pokoril (svoj) Chelsea
Uredništvo (foto: Getty Images)

Nogometaši Chelsea Milano zapušcajo s porazom, a ne sklonjenih glav. Inter jezmagal, vendar le z 2:1, kar daje Chelsea na povratni tekmi precej možnosti za uspeh.

- Liga prvakov, osmina finala:

Prva tekma

INTER 2:1 CHELSEA
03 [1:0] Milito
51 [1:1] Kalou
55 [2:1] Cambiasso

Stadion: Giuseppe Meazza. Gledalcev: 80.000. Sodnik: Manuel Mejuto Gonzalez (Španija).

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Stankovic (od 84. Muntari), Lucio, Thiago Motta (od 58. Balotelli), Eto'o (od 68. Pandev), Sneijder, Maicon, Cambiasso, Milito, Samuel. Trener: Mourinho

Chelsea: Cech (od 62. Hilario), Ivanovic, Carvalho, Lampard, Drogba, Obi Mikel, Ballack, Malouda, Kalou (od 78. Sturridge), Terry, Anelka. Trener: Ancelotti

Z izjemo zadnjih dvajsetih minut sta Inter in Chelsea v Milanu pripravila pravi nogometni spektakel, ki pa ga je po napetem in zanimivem boju dobil italijanski prvak. V bistvu sta Interju pomembno in veliko zmago, ki pa ne prinaša nicesar, priigrala Argentinca – Diego Milito z zadetkom v tretji in Esteban Cambiasso z zadetkom v 55. minuti. Chelsea, ki je enkrat stresel precko in bil oškodovan za enajstmetrovko pa je edini zadetek Interju zabil v 51. minuti, in sicer ga je zabil Salomon Kalou.

Težko bi dejali, da je prvi polcas obracuna na stadionu Giuseppe Meazza upravicil pricakovanja vseh nas, kajti prvi zadetek je padel že zelo zgodaj. Tekla je tretja minuta, nogometaši obeh moštev se niso niti še pošteno ogreli, ko se je zatresla mreža. Diego Milito se je sijajno znašel na levi strani kazenskega prostora Chelsea, iz igre vrgel Johna Terryja in žogo v mrežo poslal tik ob vratnici – Petr Cech je bil nemocen. Zanimivo, Jose Mourinho se zadetka ni pretirano veselil. Inter je po doseženem zadetku pošteno pritisnil goste iz Londona, ki so le stežka organizirali napade. Pa vendar so poizkušali. Najprej Anelka v 11. minuti, Francoz je streljal mimo vrat. Minuto za njim je lepo preigraval Kalou, se lepo otresel Samuela in Stankovica, vendar je žogo po njegovem strelu Cesar zlahka ukrotil. Najlepšo priložnost za Chelsea v prvem polcasu je imel v 15. minuti Dider Drogba, ki je sijajno izvedel prosti strel, žogo udaril mocno, a stresel le precko. African je v 24. minuti izvedel še t.i. "Zidanov udarec" z voleja, a ni bil tako natancen kot sloviti Francoz pred leti v finalu Lige prvakov. Takticna, trda, moška igra je prevladovala vse do konca prvega dela igre, ko se je zgodil incident, njegov glavni akter pa je bil glavni sodnik Gonzalez, ki je spregledal ociten prekršek Walterja Samuela nad Salomonom Kaloujem v kazenskem prostoru Interja. Protesti oškodovanih Angležev niso pomagali.

Krivica gor ali dol, usoda je hotela, da Kalou dobi zadošcenje. Levji del posla je opravil zanesljivi in prodorni srbski branilec Branislav Ivanovic, ki je z zadnjimi mocmi žogo potisnil do Kaloua, le-ta pa je s prefinjenim strelom ob desni vratnici premagal v tem primeru ne najbolj spretnega Julia Cesarja. Veselje Londoncanov ni dolgo trajalo. Le štiri minute pozneje je Cecha s strelom ogrožal Cambiasso, a je Ivanovic njegov strel ubranil. Žoga se je še enkrat znašla pri Cambiassu, Argentinec darila ni zavrgel, temvec ga je z odlicnim strelom spremenil v zadetek za 2:1. Jose Mourinho po vodstvu ni zaprl igre, prav nasprotno, iz igre je potegnil Thiaga Motto, v igro pa poslal še tretjega napadalca – Maria Balotellija. Njegov kolega na klopi Chelsea Carlo Ancelotti pa je zaradi poškodbe moral zamenjati vratarja Petra Cecha, namesto katerega je vskocil Hilario. Toda bolj ko se je srecanje prevešalo v zadnjo tretjino, bolj je tekma postajala predvidljiva, število priložnosti na obeh straneh pa se je zmanjšalo na minimum. Tekma se je koncala z rezultatom 2:1, ki bo Chelsea na povratni tekmi v Londonu prisilil k ofenzivni igri, a le do prvega zadetka, kar pomeni, da tudi Inter ne more biti povsem zadovoljen z nocojšnjo zmago. Odlocala bo - po pricakovanjih - torej povratna tekma na Stamford Bridgeu.

- Utrinki s tekme

Benitez predstavljen 15. junija
Sarma bo morda ostal
Balotelliju je Benitez všec
Lazio zavrnil ponudbo Reala
Tottenham se zanima za Iaquinto
Življenje v Neaplju nikoli ni bilo lahko. Zgodovinsko mesto na jugu Italije, staro že vec kot 2.500 let, ki ima kar uradno nekaj manj kot milijon pre...