Tukaj je tudi Cimerotic in takrat, ko ima on svoj dan, je boljše, da nisi zraven, ker bo naredil totalnega norca iz tebe.
Jasmin Handanovic
16. februar 2010
Lyonova "mina" razstrelila Real
Uredništvo (foto: Getty Images)

Real na kolenih. Lyon je na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov velikana iz Madrida premagal na svojem Gerlandu z 1:0. Ronaldove "carovnije" neucinkovite.

- Liga prvakov, osmina finala:

Prva tekma

LYON 1:0 REAL MADRID
47 [1:0] Makoun

Stadion: Gerland. Gledalcev: 41.000. Sodnik: Atkinson (Anglija)

Lyon: Lloris,Cris, Boumsong, Pjanic (od 78. Kallstrom), Lisandro (od 81. Gomis), Reveillere, Govou, Makoun, Delgado (od 89. Bastos), Cissokho, Toulalan. Trener: Puel

Real: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Diarra, Kaka, Cristiano Ronaldo, Marcelo (od 46. Garay), Albiol, Higuain (od 64. Benzema), Xabi Alonso, Granero. Trener: Pellegrini

Tradicija se nadaljuje. Kako je zmagati na Gerlandu in kako sploh premagati Lyon? Real Madrid še vedno išce odgovor na to vprašanje in ga bo iskal še nekaj casa, kajti tudi tokrat se je francoski velikan izkazal za težko premagljivega oziroma nepremagljivega nasprotnika na svojem stadionu.

V bistvu smo vsi pricakovali neugoden Lyon, ki bo na svojem stadionu dodatno motiviran in tudi dobili smo ga. Domacini so se od prve minute odlocno zoperstavili zvenecemu nasprotniku, ki je iskal prvo zmago v petem obracunu z Lyonom. Nocoj je ni docakal. Potem ko je prvi polcas zanesljivo pripadel domacinom, cetudi so Boumsong, Govou in ostali grešili kot po tekocem traku, je edini zadetek na tekmi padel zgodaj v drugem polcasu. Tekla je 47. minuta, ko je Lyon povedel. V glavni vlogi se je znašel Jean Makoun, nekdanji soigralec Mileta Acimovica pri Lilleu, ki je s sijajnim zadetkom po protinapadu na tla spravil nemocnega Ikerja Casillasa, žogo pa mocno zabil v Realovo mrežo. Lyon je torej povedel, vodstva pa ni vec izpustil iz svojih rok. Pri Lyonu je bil sicer aktiven predvsem argentinski napadalec Lisandro Lopez, ki pa nocoj preprosto ni znal zadeti. Gostujoci trener Pellegrini je svoje upe položil na svojega najboljšega poznavalca Lyona Karima Benzemaja, ki je v 64. minuti zamenjal Gonzala Higuaina. Ni šlo. Pomagale niso niti "vragolije" razigranega Cristiana Ronalda, niti pobuda, ki so jo na igrišcu v drugem delu drugega polcasa prevzeli Realovi nogometaši. Toda Lyon je predvsem s protinapadov še vedno pretil in Real je imel morda celo malce srece, da domov odhaja z enim zadetkom zaostanka. Kljub minimalni zmagi pa ta dvoboj seveda še ni odlocen, o potniku v cetrtfinale bo odlocala tekma na Santiagu Bernabeu, kjer se bo Lyon bržkone soocil s povsem drugacnimi razmerami za igro.