Lorenzo Sanz
14. maj 2010
Nürnberg z minimalno prednostjo
Uredništvo (foto: Getty Images)
Nogometašem Nürnberga se nasmiha obstanek v elitni Bundesligi, potem ko so v prvi tekmi dodatnih kvalifikacij z 1:0 premagali Augsburg.

V Nemciji je bila odigrana prva tekma dodatnih kvalifikacij za obstanek v elitni Bundesligi, prvoligaš Nürnberg pa si je pred povratnimi devetdesetimi minutami priigral zgolj minimalno prednost pred drugoligašem Augsburgom. Tekma se je namrec koncala z 1:0, edini zadetek pa je padel v 84. minuti, ko je Marcel Risse pred gol poslal predložek, tam pa je bil z glavo na pravem mestu Christian Eigler in premagal vratarja gostujoce ekipe. Gostitelji so sicer v 67. minuti zapravili tudi enajstmetrovko, ki jo je Simoan Jentzsch ubranil Albertu Bunjakuju. Medtem ko je za Nürnberg celo tekmo odigral nesojeni slovenski reprezentant Dominic Maroh, Gorana Šukala tokrat ni bilo niti na klopi Augsburga. Kluba bosta povratno tekmo odigrala v soboto.