Moja generacija je mladost preživela na igrišcih, zdaj pa so okoli igrišc ograje in mladi so v parkih s cigareti.
Sebastjan Cimerotic
24. oktober 2009
Prvak znova ponižan
Uredništvo (foto: SPS)

Maribor je proti Domžalam doživel drugi zaporedni poraz pred domacimi gledalci in znova odprl stare pomisleke. Tavares zapravil tri stoodstotne priložnosti.

PrvaLiga:

14. krog

MARIBOR 1:2 DOMŽALE
21 [0:1] Zatkovic
63 [0:2] Juninho
84 [1:2] Jelic

Stadion: Ljudski vrt v Mariboru. Gledalcev: 1.500. Sodnik: Matej Jug. Rumeni kartoni: Samardžic, Džinic (oba Maribor); Teinovic, Topic, Juninho, Drevenšek (vsi Domžale)

MARIBOR: Pridigar; Aljancic (od 86. Mejac), Samardžic, Džinic, Popovic; Dodlek, Mertelj (od 54. Plut), Školnik (od 60. Bunderla), Mihelic; Tavares, Jelic. Trener: Milanic

DOMŽALE: Vidmar; Topic (od 46. Vuckic), Elsner, Apatic, Hanžic, Stojanovic (od 75. Cavuševic), Teinovic, Zatkovic, Drevenšek, Juninho, Šturm (od 85. Perme). Trener: Badžim

Ljudski vrt se je znova izkazal kot zelo kilava "trdnjava" aktualnega državnega prvaka. Mariborcani so pred svojimi gledalci nazadnje slavili 8. avgusta proti Olimpiji, nocoj pa so proti Domžalam še drugic zapored domace igrišce zapustili sklonjenih glav. Izkazalo se je, da sta bili zmagi proti zadnje case bledi Olimpiji le pesek v oci, saj so vijolicasti tudi proti Domžalam na trenutke delovali povsem razglašeno in povsem v skladu s dosedanjimi predstavami v letošnji sezoni.

Navkljub dvema zmagama proti Olimpiji se je na tribunah Ljudskega vrta zbralo le 1.500 gledalcev, ki so tudi tokrat svoje ljubljence veckrat nagradili s koncertom žvižgov. Domžalcani so z ucinkovito igro zaprli vse poti do svojih vrat in v 21. minuti izkoristili prvo ponujeno priložnost. Po strelu Zatkovica se je žoga odbila do Janija Šturma, ki je žogo brez težav spravil za hrbet današnjega slavljenca Marka Pridigar. Mariborski vratar je namrec odigral svojo 100. tekmo v majici Maribora, za kar mu je športni direktor kluba Zlatko Zahovic pred zacetkom tekme podaril šopek rož. Gostitelji so se prebudili šele v koncnici prvega dela, ko je na sceno prvic stopil Brazilec Marcos Tavares. V 41. minuti je iz odlicnega položaja zadel le vratnico, nekaj trenutkov kasneje pa je pesti Nejca Vidmarja s strelom iz razdalje ogrel še Aleš Mertelj.

Tudi po premoru je Maribor še naprej deloval povsem razglašeno. V 49. minuti je Juninho v brazilskem slogu prodrl do Pridigarja, a mu je ob koncu zmanjkalo moci za zadetek. V 62. minuti je Tavares znova streljal cez gol, le minuto kasneje pa je novi odbiti žogi Pridigarja Juninho dobro predstavo kronal z zadetkom, ki je Mariborcane pahnil na rob brezna. Šest minut kasneje je Tavares zapravil novo stoodstotno priložnost, deset minut kasneje pa je Brazilec, ki je letos potrošil celoten "bonus" iz minule sezone, še enkrat vec zapravil nemogoce. V 83. minuti je Elvedin Džinic iz prostega strela zadel vratnico, minuto kasneje pa je po velikem pritisku Maribor le znižal zaostanek. Po podaji Dodleka je Dragan Jelic z izjemnim volejem zadel za 1:2 in svojem precenjenemu soigralcu Tavaresu pokazal, kako ravnati v odlocilnem trenutku. Do izteka srecanja Mariborcani niso vec resneje ogrozili vrat Nejca Vidmarja in zmaga je povsem zasluženo romala v vse boljše Domžale. V kolikor so v Mariboru doslej Tavaresovo neucinkovitost razlagali zgolj s pomanjkanjem srece, je Brazilec danes kar sam demantiral vso potuho in bil v veliki meri krivec za nov spodrsljaj ekipe, ki je letos le senca moštva iz minule sezone.